Pulkrab byl ve velkém vápně strašně důležitý. Nebýt jeho maličkosti, Sparta by tři body s Boleslaví nebrala...

Jak se hlavní kouč Sparty Pavel Vrba díval na situaci, kdy hlavní rozhodčí přezkoumával u videa faul zkušeného letenského záložníka Bořka Dočkala?

Pulkrab byl ve velkém vápně strašně důležitý. Nebýt jeho maličkosti, Sparta by tři body s Boleslaví nebrala...

Neměl jeden z nejzkušenějších hráčů domácích obdržet červenou kartu? "V tom případě by měla být červená karta ještě před tím i pro Mladou Boleslav. Matějovský dojel Čelůstku. Neviděl jsem v těch zákrocích rozdíl. Pokud měl Matějovský dostat červenou kartu, v tom případě i Dočkal. Pokud dostal Matějovský žlutou, Dočkal taky žlutou. Zákroky byly úplně stejné. Rozhodčí to stejně posoudil," uvedl v pozápasových ohlasech bývalý stratég Ludogorce Razgrad nebo Anži Machačkala, jehož slova vyšla na sparta.cz.

Tři body na sparťanskou stranu pomohl překlopit i střídající žolík Matěj Pulkrab, jenž šel do hry namísto Dočkala v 85. minutě a při brance svého o pět let mladšího kolegy Adama Hložka sehrál výraznou úlohu...

Je pro Vrbu příkladem toho, že i během pár minut na hřišti jdou zařídit velké věci? "Jsem rád, že i když nastupoval jen na krátkou dobu, přesto byl ve velkém vápně strašně důležitý. Vytvořil prostor Hložkovi, který zápas rozhodl. Nebýt Pulkraba, šanci bychom neměli a Adam by se do situace nedostal," objasnil na stránkách sparta.cz sedmapadesátiletý rodák z Přerova.

Čtyřiadvacetiletý Pulkrab šel do hry jako poslední střídající sparťan a v tomto ročníku Fortuna:ligy už naskočil do sedmi zápasů, s tím, že dohromady strávil na hracích plochách 190 minut čistého času.

Uprostřed týdne čeká letenské "S" MOL Cup na teplických Stínadlech. Že by to byla šance právě pro bývalého útočníka Bohemians 1905 či Slovanu Liberec? V rozběhlé sezoně ještě odchovanec Sparty domácí pohár neokusil...

Nita zářil, ale Vrba zcela spokojený nebyl: Pokud držel balon, nabídka měla být větší a zakládání útoků rychlejší

Zdroj: sparta.cz