Sparta bez trestu? Gerrard zůstal překvapen i zklamán: I to je důvod, proč tyhle věci nebudou zcela vymýceny

To, že se UEFA rozhodla nepotrestat Spartu za chování dětských fanoušků, manažer Glasgow Rangers Steven Gerrard příliš nekvitoval.

Sparta bez trestu? Gerrard zůstal překvapen i zklamán: I to je důvod, proč tyhle věci nebudou zcela vymýceny

Legenda Liverpoolu považovala bučení na vyloučeného hříšníka Glena Kamaru za rasistické, důkazy o diskriminačním chování ovšem nalezeny nebyly a to, že se Sparta proti dalším skotským výkřikům ohradila, tedy mělo smysl.

Verdikt ho překvapil i zklamal. "Cítím tak trochu obojí," citoval web aktualne.cz jednačtyřicetiletého šéfa Jezdců, kteří ve skotsé Premiership obhajují primát.

"Už jsem to řekl dříve a řeknu to znovu: Nemyslím si, že jsou tresty pro tyto typy záležitostí, a nejde jen o tento zápas, dostatečně velké. Celkově si nemyslím, že jsou tresty za rasismus dostačující, a myslím, že je to i důvod, proč tyhle věci nebudou v dohledné době zcela vymýceny," doplnil na aktualne.cz šéf Morelose, Roofea či Defoea.

Proti Brondby Kodaň tak bude finský reprezentant celku z Glasgow absentovat. "Bude nám teď chybět, je to dobrý hráč. Hodně jsme ho využívali, i když hrál mezinárodní zápasy, takže teď si z toho musíme vzít spíše to pozitivní a nechat jej odpočinout na víkendový zápas," uzavřel na aktualne.cz Gerrard, jehož mužstvo zatím v dosavadním průběhu Evropské ligy nebodovalo ani neskórovalo a pokud chce postoupit, bude to muset co nejrychleji změnit.

Rangers se nepovedl ani domácí ligový zápas s Hearts (1:1) a někdejší reprezentant Albionu už by se možná měl zabývat i jinými, než jen xenofobními otázkami.

Že Sparta neporazila Francouze 30 let? Myslím, že česká mužstva ve skupině umí překvapit i favority, hlásí Vrba

Zdroj: aktualne.cz