Sparta B zostudila Duklu, Jihlava přivezla z Prahy pouze bod, Brno otočilo zápas s Vlašimí

Už třinácté dějství nastartovala v pátek Fotbalová národní liga, když se v Brně utkala domácí Zbrojovka s Vlašimí. Ani toto kolo nebude kompletní, odložený je zápas Varnsdorfu s Opavou. Brněnští národní lize jasně dominují a do zápasu se čtvrtou Vlašimí šli jako jasný favorit. Snadnou cestu za třemi body jim nicméně už v 9. minutě zkomplikoval slávistický talent na hostování ve Vlašimi Denis Alijagič a tým okolo Jakuba Řezníčka pak měl co dělat, aby zápas stihnul otočit. Naštěstí právě nejzkušenější hráč domácích dokázal v 25. minutě vyrovnat a v druhém poločase podle statistik vyrovnaný zápas (držení míče 49:51, střely na bránu 6:3) strhl na stranu domácích Hladík. Brno tak neúplné tabulce v tuto chvíli vládne s desetibodovým náskokem a dva zápasy před polovinou soutěže má solidně nakročeno k postupu. Jihlava nevyzrála na Žižkov, Sparta B rozstřílela Duklu.

V druhém pátečním zápase se střetly týmy z prostředku tabulky když deváté Ústí hostilo šesté Táborsko. Oba poločasy vyrovaného zápasu proběhly podle obdobného vzorce, kdy v jejich závěrech nejprve do posunul do domácí do vedení Miskovič, aby (v prvním poločase) Havrda a (ve druhém) Rydval jim toho vedení záhy sebrali. Především Havrdův gól přitom ústecké ve vyhecovaném závěru může mrzet, když i přes optickou převahu Táborska po penaltě sahali po třech bodech a o tyto přišli až v poslední minutě základní hrací doby.

Vyškov se představil fanouškům v azylu, které mu poskytly Drnovice. Domácí již od úvodních minut přesvědčivě kráčeli za ziskem tří bodů, což v první půli hned dvojitě potvrdil Vintr. Po změně stran zvýšili náskok Slaměna a Jambor, a tak jediná branka Juliše již na výsledku nic nezměnila.

Prostějov měl v plánu uhájit svou půdu před nájezdem brněnské Líšně, ale první trhlinou bylo vyloučení Machynka po necelé půlhodině hry. Hosté početní výhodu využili po změně stran, kdy se střelecky nemýlil Silný. Stadion Za Místním nádražím se ale v samotném závěru dočkal vyrovnání domácího mužstva po trefě Kopřivy.  Ani Příbram nedokázala dosáhnout na tři body a před vlastními diváky padla rozdílem jediné branky, kterou zaznamenal v 16. minutě Petráň.

Martin Pulpit dovedl Viktorii Žižkov do první ligy, nyní se na Žižkov vrátil, aby klub vytáhl z pásma sestupu ve druhé nejvyšší soutěži, proti Jihlavě začal bezbrankovou remízou.

Rezerva Sparty otočila městské derby s Duklou Praha, přitom ještě čtvrt hodiny před koncem byl stav nerozhodný. Závěrečné minuty patřily letenskému celku a Duklu nakonec rozstřílel 5:1.

FNL - 13 kolo:

FC Zbrojovka Brno -  FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 (1:1)
Branky: 25. Řezníček, 63. Hladík - 9. Alijagič

FK Ústí nad Labem - MAS Táborsko 2:2 (1:1)

Sparta B - Dukla Praha 5:1 (1:1)
Branky: 24. Gelashvili, 75. Ryneš, 81. Vitík, 87. Suchomel, 90+2. Šilhart – 2. Fábry