Výhru větším rozdílem jsme už potřebovali, hlásí po demolici Jablonce Kopic

Pět gólů, naprostá herní dominance domácích, spokojené úsměvy na tvářích Michala Bílka i jeho svěřenců. Nedělní odpoledne se ve Štruncových sadech vydařilo. „Podali jsme velmi dobrý výkon. Byl zodpovědný, poctivý a ve velkém nasazení,” zhodnotil zápas ve kterém Plzeň rozstřílela Jablonec trenér domácích.

„Samozřejmě jsme spokojení,“ smál se po zápase dvougólový Jan Kopic. „Výhru větším rozdílem už jsme potřebovali. Jsme za ni rádi, ale za týden jedeme na Slavii, tam to bude něco úplně jiného,“ krotil zároveň přílišné nadšení. Jeho Plzeň nicméně potvrdila, že se týmu na mužstva s vysokými ambicemi daří a jediného bodujícího českého zástupce posledního týdne v evropských pohárech doslova přejela. V 18. minutě po gólech Kopice a Beauguela už vedla 2:0, v 70. minutě zápas definitivně rozhodl druhou trefou Kopic a následně ansámblu Petra Rady ještě dva přídavky na cestu na sever přibalili Mosquera a Šulc. Na přímé střely na branku domácí vyhráli dokonce 9:0.

Pro Jana Kopice se jednalo o první góly po 13 měsících, dnešními dvěma brankami navíc posunul svůj ligový účet na kulatou padesátku. „Mám z toho moc velkou radost. V poslední době jsem měl každý zápas velkou šanci, kterou jsem nedal,” komentoval své střelecké obživnutí Kopic. Podobně to viděl i jeho šéf. „Je to pro něj důležité, aby góly dával, stejně jako pro všechny ofenzivní hráče. Potřebují sebevědomí a jsem rád, že dnes se to povedlo třeba i Pavlu Šulcovi. Je to jenom plus,“ myslí si Michal Bílek.

Ten taktéž stejně jako Kopic ocenil i klidnější průběh nedělního odpoledne. “Po delší době jsme zvítězili větším rozdílem, což je také dobrá zpráva a z celkového pohledu můžeme být spokojení,“ konstatoval Bílek. Pro Plzeňské je na výhře nad Jabloncem výjimečná právě i skutečnost, že tentokrát se o tři body nemuseli třást do posledních sekund zápasu. Z jedenácti ligových výher v této sezóně byl totiž dnešní debakl Jablonce teprve druhým zápasem, ve kterém Viktoriáni zvítězili o více než jednu branku. Naposledy si takto klidné poslední minuty zápasu užili před dvěma měsíci v domácím zápase s Karvinou (2:0), zbylých devět výher urvali o jediný gól.

Zdroj: fcviktoria.cz