Brankové hody Baníku. Slovácko po vyřazení z Konferenční ligy porazilo Budějovice. Plzeň otočila vývoj utkání a v Ďolíčku vyhrála

Třemi zápasy pokračuje první srpnový den druhé kolo nejvyšší české fotbalové soutěže. Ostrava vstoupila do bitvy se Zlínem více než dobře a po skvělém prvním poločase nakonec porazila zlínské 5:1.  Slovácko které ve čtvrtek na penalty vypadlo z předkola Konferenční ligy nakonec udolalo České Budějovice. Ve večerním utkání vyhrála Plzeň 2:1 v Ďolíčku nad "Klokany". Pro fotbalisty z města piva to byla již čtvrtá soutěžní výhra v této sezóně a stejným výsledkem. Ve druhém, již dohraném, kole padlo celkem 29 branek.

Ostrava - Zlín:
Skvělý první poločas předvedi fotbalisté Ostravy, kteří se prvně do sítě Zlína trefili již v 9. minutě zásluhou Davida Lischky, který překonal brankáře Dostálka hlavou. O čtyři minuty později vytahoval zlínský gólman míč ze sítě podruhé po parádní ráně na zadní tyč Yira Sora.  Skvěle hrající Baník pak rozveselil svou druhou brankou v utkání ve 26. minutě David Lischka, který krásným volejem překonal Dostálka v bráně potřetí. Čtvrtý gól do sítě Zlína přidal v 34. minutě Ladislav Almási, když se ve skluzu trefil pod břevno.

Domácí Ostrava byla aktivní i ve druhé půli, ale i přes velkou převahu se jí povedlo skórovat ve druhé půli již jen jednou, a to když v 52. minutě David Buchta překonal zleva přesouvajícího se brankáře Dostálka. Zlín již v 69. minutě pouze kosmeticky upravil skóre na konečných 5:1 zásluhou Tomáše Poznara.

Slovácko - České Budějovice:
V první pětačtyřicetiminutovce byli lepší domácí fotbalisté, kteří měli více ze hry. Už ve druhé minutě se dostal do největší šance první půle domácí Jurečka, který ale nedokázal z hranice malého vápna překonat brankáře Vorla. Budějovice v první půli poctivě bránily a podnikaly rychlé protiútoky, kdy se několikrát povedlo za obranou Slovácka vyplavat Mihálikovi i Škodovi, ale vždy je zastavil ofsajd. Druhý jmenovaný se v první půli dokonce radoval ze vstřelené branky, ale jeho radost byla předčasná, protože ji zastavil právě zdvižený praporek kvůli postavení mimo hru.

Ve druhé půli se nakonec Slovácku povedlo udolat České Budějovice jedinou brankou po hodině hry. O tu se zasadil Michal Kohút, který nasměřoval technickou střelou míč přesně k levé tyči. Dynamo sice bylo blízko vyrovnání po rohovém kopu, kdy hlavičkoval Králik ana brankové čáře míč zastavil Kalabiška. Situaci musel rozseknout až VAR a sudí Zelinka u vudea zjistil, že míč celým objemem neprošel přes brankovou čáru. V závěru utkání byly Budějovice opět blízko vyrovnání, ale štěstí jim nepřálo.

Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň:
V prvním poločase tohoto duelu byl k vidění vyrovnaný duel, ve kterém seujali vedení domácí fotbaslisté po proměněné penaltě Davidem Puškáčem poté, co Šulc fauloval v pokutovém území Kovaříka. Hlavní rozhodčí Machálek ještě pro jistotu konzultoval celou situaci s asistentem , zdali se nejednalo v akci o ofsajd a poté penaltu odpískal. To bylo v prvním poločase vše podstatné.

Do druhé půle vstoupili lépe a aktivněji hosté z města piva. Ti se tlačili za vyrovnáním, což se jim záhy i povedlo poté, co svedl v pokutovém území Chorý souboj s domácím Vondrou a hostující útočník šel s výkřikem k zemi. Rozhodčí Machálek proto nařídil druhý pokutový kop v utkání, tentokrát však pro hosty. Penaltu s přehledem proměnil Beauguel. Plzni však nerozhodný stav utkání nestačil a i nadále byla aktivní, což se jí vyplatilo v 72. minutě, když Miroslav Káčer krásně zakroutil zpoza šestnáctky míč  za Bačkovského záda. S přibývajícím časem se sice domácí fotbalisté snažili o vyrovnání, ale nebylo jim přáno. Plzeň tak již čtvrtý soutěžní zápas v této sezóně vyhrála výsledkem 2:1.

FORTUNA:LIGA, 2. KOLO

Ostrava - Zlín 5:1 (4:0)

Branky: 9. a 26. Lischka, 13. Sor, 34. Almási, 51. Buchta - 69. Poznar.
Žluté karty:
90+3. Lischka (OVA) – 81. Janetzký, 87. Cedidla (ZLN)
Rozhodčí:
Julínek - Caletka, Dobrovolný - Klíma (video).
Diváci:
4602.
Domácí: Laštůvka - Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman - Sor (57. De Azevedo), Tetour (70. Budínský), Kaloč (81. Jánoš), Kuzmanovič, Buchta (57. Potočný) - Almási (57. Klíma). Trenér: Smetana, Galásek.
Hosté:
Dostál - Vraštil, Cedidla, Procházka, Matejov (56. Nečas) - Dramé, Hlinka, Hrubý (46. Janetzký), Conde (65. Tkáč), Fantiš - Poznar. Trenér: Kalivoda.

Slovácko - České Budějovice 1:0 (0:0)

Branky: 60. Kohút.
21. Mareček, 55. Mich. Kadlec, 89. V. Daníček (SLO) – 38. Čavoš, 72. Sladký, 74. Králik, 89. Mihálik, 90+2. Vorel (CEB)
Rozhodčí:
Petřík - Lakomý, Hurych - Zelinka (video).
Diváci:
2953.
Domácí:
Nguyen - Tomič (84. Vecheta), Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Mareček (84. Holzer), Havlík (84. Šimko) - Petržela (75. Reinberk), Sadílek, Kohút (71. Daníček) - Jurečka. Trenér: Svědík.
Hosté:
Vorel - Čolič, Havel, Králik, Sladký - Čavoš, Javorek (77. Valenta) - Mihálik, Hellebrand (59. Brandner), Hora (68. Mršič) - Škoda (68. Bassey). Trenér: Horejš.

Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 23. Puškáč (pen.) – 52. Beauguel (pen.), 72. Káčer
39. Hronek, 57. Květ, 70. Ljovin, 73. Miller, 90+3. Bartek (BOH) – 37. Mosquera, 58. P. Šulc, 79. Kayamba (PLZ)
Rozhodčí:
Machálek - Nádvorník, Šimáček - Franěk (video).
Diváci:
3584.
Domácí:
Bačkovský - Dostál, Köstl, Bederka, Vondra (80. Keita) - Květ (88. Koubek), Hronek, Ljovin (80. Bartek), Kovařík - Puškáč (66. Vacek), Necid. Trenér: Klusáček.
Hosté:
Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hybš - Ndiaye - Kayamba (85. Pernica), Káčer (81. Janošek), Šulc (90.+2 Hlavatý), Mosquera (46. Beauguel) - Chorý (81. Falta). Trenér: Bílek.

FNL: Rezerva Sparty rozstřílela Prostějov. Večer se ve šlágru kola utká Brno s Opavou