Citizens rozstříleli Aston Villu, Tottenham nedokázal přibrzdit rozjetý Liverpool

Dvaadvacáté kolo anglické Premier League odstartovalo v pátek předehrávkou, která nabídla divákům pouhou jednu branku. O tu se postaral ve druhém poločase McBurnie a rozhodl tak o výhře Sheffieldu nad West Hamem. Sobotní program byl již o poznání pestřejší. Nejprve si body rozdělily Arsenal a Crystal Palace. Gunners dostal do vedení Aubameyang, ale po změně stran stav srovnal Ayew.

Everton doma urval body s Brightonem zásluhou Richarlisona. Chelsea si lehce poradila s Burnley 3:0, když se mezi střelce zapsali Jorginho, Abraham a Hudson-Odoi. O jednu branku více zaznamenal Manchester United, který na Old Trafford rozdrtil Norwich. Dva přesné zásahy oslavil Rashford, po jednom pak Martial a Greenwood.

Leicester padl se Southamptonem 1:2. Přestože se Lišky dostaly do vedení díky Praetovi, o chvíli později srovnal Amstrong a devět minut před koncem dokonal obrat Ings. Ani Tottenhamu se nepodařilo přibrzdit rozjetý Liverpool. Reds uspěli v Londýně díky jediné brance,  kterou obstaral v prvním poločase Firmino.

Manchester City se nedělní výhrou posunul v tabulce na druhé místo. Odnesla to Aston Villa, která doma od Citizens hned šestkrát inkasovala. Hattrick si připsal Agüero, dvě trefy pak Mahréz a jednu Gabriel Jesus.

Premier League - 22. kolo:
Sheffield United - West Ham 1:0 (53. McBurnie)
Crystal Palace - Arsenal - 1:1 (54. J. Ayew - 12. Aubameyang)
Everton - Brighton 1:0 (38. Richarlison)
Chelsea - Burnley 3:0 (27. Jorginho z penalty, 38. Abraham, 49. Hudson-Odoi)
Leicester - Southampton 1:2 (14. Praet - 19. Armstrong, 81. Ings)
Manchester United - Norwich 4:0 (27. a 52. z penalty Rashford, 54. Martial, 76. Greenwood)
Wolverhampton - Newcastle 1:1 (14. Dendoncker - 7. Almirón)
Tottenham - Liverpool 0:1 (37. Firmino)
Bournemouth - Watford 0:3 (42. Doucouré, 65. Deeney, 90+3. Pereyra)