Tahle osmnáctka bude silná, větří trenér Suchopárek. Kdo by měl patřit mezi opory?

Stejně jako devatenáctka či sedmnáctka vstupuje na startu sezony do nové éry i reprezentační výběr do 18 let. Toho se nově ujal Jan Suchopárek, který vidí v kompletně obměněném týmu značný potenciál. Podívejte se, jaká jména by měla patřit k hlavním tahounům.

Tahle osmnáctka bude silná, větří trenér Suchopárek. Kdo by měl patřit mezi opory?

„Na prvních srazech se budeme hlavně poznávat a ujasníme si, jakým způsobem hry se budeme chtít prezentovat. Ale těším se, protože kluci ukázali v předešlých letech velice dobrou kvalitu. Myslím si, že velmi dobře odehráli mistrovství Evropy do 17 let. Kvalita v nich určitě je,“ nechal se slyšet kouč Jan Suchopárek s tím, že jádro týmu budou tvořit právě bývalé opory úspěšné sedmnáctky.

První test pro nově složený výběr představuje tradiční Turnaj Václava Ježka, kde si trenérský štáb v čele s vicemistrem Evropy z roku 1996, jenž ještě v červenci vedl na malém Euru devatenáctku, začne pomalu ujasňovat, kdo by měl patřit ke stěžejním hráčům. Kdo by mezi nimi neměl chybět?

Co se týče postu brankáře, jistotou je Lukáš Horníček. Spolehlivý gólman, na kterého je spolehnutí. Z pozice jedničky pomohl sedmnáctce na zmiňovaném květnovém mistrovství Evropy k postupu do čtvrtfinále. V Irskuvlastně jen potvrdil své kvality a i přesto, že o něj měly zájem bundesligový Dortmund či španělská Valencie, rozhodl se z Pardubic vydat na zkušenou do portugalské Bragy.

Zády by mu měl krýt Ondřej Mastný, člen mládežnické akademie Manchesteru United.


(foto: fkpardubice.cz)