UEFA zveřejnila seznam 50 největších talentů, nechybí dva Češi a Hložek je úplně nejmladší

UEFA zveřejnila seznam 50 nejtalentovanějších fotbalistů, kteří by mohli v sezóně 2019/20 zazářit. V každoročním seznamu nechybí ani dva Češi, loni se mezi padesátku vyvolených z českých hráčů probojoval pouze Martin Graiciar, jenž v tuto chvíli hájí barvy pražské Sparty.

UEFA zveřejnila seznam 50 největších talentů, nechybí dva Češi a Hložek je úplně nejmladší

Na seznam se letos probojovali Češi Adam Hložek ze Sparty a Alex Král ze Slavie. Adam Hložek je přitom na celém seznamu nejmladší, přičemž sedmnáctiletí fotbalisté se tam nachází pouze tři. Hložek je tedy svým talentem unikát nejen v rámci české Fortuna ligy, ale i v rámci celé Evropy a toho si všimla i UEFA, ačkoliv Sparta loni v evropských soutěžích téměř nehrála.

Do výběru se dostal také jednadvacetiletý záložník nebo obránce pražské Slavie Alex Král, jenž má za sebou perfektní jarní část sezóny a první minuty v A-týmu národního týmu. Slavia na jaře s pomocí Krále dosáhla čtvrtfinále Evropské ligy, kde narazila až na pozdějšího vítěze, londýnskou Chelsea. 

Na seznamu se nenachází žádní Slováci ani Poláci. Z našich sousedů tam jsou Rakušané Kevin Danso a Xaver Schlager a Němci Arne Maier a Marco Richter. Padesátka hráčů není nijak specificky seřazena a žádný "vítěz" v ní tedy není.