Tři druholigové celky, jejichž obrana připomíná na startu soutěžních bojů cedník

Na čele druholigového peletonu se momentálně vyhřívají Pardubice s Jihlavou, čili týmy, které v úvodních pěti kolech obdržely nejméně branek (2), což znamená, že dává velkou dávku důležitosti právě defenzivní činnosti. Redakce eFotbal.cz se však nyní zaměří na celky z opačného spektra, které musí na obranné práci vzhledem k velkému počtu inkasovaných gólů zapracovat, jinak by mohly mít směrem k dalšímu vývoji sezony potíže.

MFK Vítkovice

16. místo, 10 inkasových branek

Pískat si nemohou ani ve Vítkovicích. Průměr dvou obdržených branek na zápas není málo a protože výběr MFK zatím příliš bodů nenasbíral, nelichotivé skóre 6:10 ho přikovalo až na poslední šestnácté místo.

U všeho je třicetiletý gólman Josef Květon, jemuž na vítkovické půdě kryje záda o jedenáct let mladší strážce svatyně David Simkanič.

Nejpevnější obranu měly Vítkovice hned v prvním kole proti Chrudimi, kdy inkasovaly jen jednou. Od té doby už to však nezopakovaly a na první čisté konto nového ročníku stále čekají.

Šesté kolo je navíc zavane na hřiště ambiciózní Zbrojovky, která zatím nevyšla střelecky naprázdni ani v jednom ze zápasů. Favoritem bude i přespolední srpnový pátek. Obránci Cverna, Mikula, Surzyn i Stríž už by se však tomu rádi vzepřeli.