Důkaz, že je Magera pro Brno pořád mimořádně důležitý? Klíčoví asi budou i Růsek či Šumbera

Zbrojovka patřila k největším favoritům druholigového ročníku už loni a nejinak tomu bude také letos (v pátek jí začínají soutěžní boje ve Vlašimi). Přeci jen je Brno pořád druhé největší město v zemi a očekávání bývají velká.

Důkaz, že je Magera pro Brno pořád mimořádně důležitý? Klíčoví asi budou i Růsek či Šumbera

V letní přípravě si kouč Pavel Šustr vyzkoušel 24 hráčů do pole a 2 brankáře, což je oproti uplynulému období úbytek - loni totiž zasáhlo do hry před ostrou sezonou celkem 31 fotbalistů.

Brněnský výběr si během pěti zápasů připsal čtyři výhry, to vše při skóre 20:5. Zatímco osmkrát se radovali ze vstřelené branky v prvním dějství, dvanáctkrát rozvlnili síť ve druhých poločasech.

V útoku byl nejpilnějším autor čtyř tref Lukáš Magera, s tím, že na jednu branku mu stačilo v průměru pouhých 45 minut čistého času.

V tomto směru na tom byl mimochodem ještě lépe Martin Zikl, který skóroval třikrát a na všechny zásahy potřeboval necelých 100 minut odehraného času.

Celkově se zapsalo do střelecké listiny deset hráčů, s tím, že na více než jeden gól dosáhlo i trio Antonín Růsek, Peter Štěpanovský a Šimon Šumbera.

Právě posledně jmenovaný se stal nejlepším asistentem se čtyřmi gólovými přihrávkami. Za něj se pak seřadili krajní beci Juraj Kotula a Pavel Eismann, kteří přesně nahrávali třikrát.

Do všech pěti utkání zasáhlo kromě dvou brankářů všech sedm obránců. Nejvyšší minutáže dosáhl zmíněný Růsek, jenž odehrál 275 minut čistého času. O deset minut méně si pak připsal třiadvacetiletý zadák Jakub Šural.

"Vyzkoušeli jsme si soutěž a mužstvo ví, do čeho jde. Jsme dlouho pohromadě a lépe připravení. Začátek je samozřejmě důležitý, rádi bychom pokračovali v tom, jak jsme končili loňskou sezónu. e nás v týmu dost zkušených na to, abychom si to ukočírovali. Když je potřeba a něco se nám nelíbí, umíme zvednout hlas. Výsledky můžou být dobré, ale nic to nemění na tom, že sezóna je úplně něco jiného," uvedl těsně před startem funkční veterán Magera.