Vítkovický Suchan se na svou Plzeň nezlobí: Nikde není psáno, že za 3 roky nemůžu hrát v ještě lepším klubu

Třiadvacetiletý středopolař Jan Suchan už má sice na svém kontě hned 54 prvoligových startů, nicméně následující soutěžní ročník 2019/2020 stráví na hostování v druholigovém celku MFK Vítkovice, který letos slaví stoleté výročí.

Vítkovický Suchan se na svou Plzeň nezlobí: Nikde není psáno, že za 3 roky nemůžu hrát v ještě lepším klubu

Bývalého mládežnického reprezentanta, jenž patří Viktorii Plzeň a v minulosti prošel také Příbramí či Karvinou, si přivedl před úvodním kolem FNL proti Chrudimi do mužstva kouč Jiří Balcárek.

Po svém konci v Karviné, kde do základní sestavy nepatřil, byl testován v prvoligové Opavě. Proč mu to nevyšlo pod Ivanem Kopeckým? "Byl jsem tam dva týdny, ale trenér na ten post hledal jiný typ hráče. Nemám mu to za zlé, bohužel nejsem asi ten typ, kterého chtěl. Byl jsem pak týden doma a přišla nabídka z Vítkovic. Tak jsem po ní skočil. Nechtěl jsem čekat, chtěl jsem mít co nejdříve jasno," informoval na webu sport.cz mladý záložník.

Není druhá nejvyšší soutěž krokem zpátky? "Vůbec to tak neberu. Hrál jsem ligu čtyři a půl roku a nikde jsem se natrvalo neusadil. Jestli přišel čas nakopnout se ve druhé lize, tak to beru jako výzvu ukázat, že do ligy patřím. Potřebuju hrát a když budu předvádět dobré výkony, tak z toho můžeme těžit všichni. Ten kádr tady je hodně mladý, já mám v lize odkopáno nějakých šedesát startů, takže jsem jim přišel předat třeba i nějaké zkušenosti. Chci začít zase pořádně hrát, odehrát co nejvíce zápasů, nejlíp celou sezonu. Když to půjde týmu, tak to půjde i mě a můžu z toho směrem nahoru vyskočit nejen já, ale kdokoliv jiný," doplnil.

Suchanovi nevadí ani skutečnost, že není zrovna nejblíž domovu: "Ostrava je fajn. Je to podobné město jako Plzeň nebo Praha, takže mi vůbec nevadí tady být. Znám kluky s Karviné, což je kousek, takže se mám s kým sejít. Nemám rodinu ani přítelkyni, tudíž mi nevadí že jsem daleko od domova. Pro mě je důležité hrát fotbal a vyhrát se, aby se ze mě stal ještě lepší hráč," pokračovala na stránkách sport.cz nová vítkovická akvizice.

A co Viktoria, které patří a kde mu zatím pšenka vůbec nekvetla? Nepřemýšlí o budoucí změně dresu, aby nemusel tak často kočovat po hostováních? "Často. Je hezké být hráč Plzně, ale je to takové, že se téměř každý půlrok stěhuju jinam a už mě to úplně nebaví. Za rok mi končí v Plzni smlouva, takže bych byl rád, kdybych se pak mohl přesunout někam natrvalo, abych věděl, že někam patřím. Takhle po každé sezoně začínám sám a čekám co přijde. Bude to určitě záviset i na této sezóně, jak se povede mě i Vítkovicím. Chci do toho dát všechno a uvidíme. třeba čekají, že se mi povede sezona, vyletím, a ještě jim pomůžu. V Plzni je to strašně těžké, všichni to vědí. Jakmile jim někdo odejde ze základní sestavy, tak jsou schopní si přivést prakticky kohokoliv z ligy. Zažil jsem tam nějakou dobu a ta kvalita je úplně jinde než ta moje. Takže jim nemám za zlé, že jsem se tam neprosadil. Ale je mi 23 let a nikde není psáno, že za tři roky nemůžu hrát v ještě lepším klubu," upozornil Suchan, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.