Na Tetteha dorazila nabídka z Ligue 1. Kvůli čemu Sparta odmítla další jednání?

Ačkoliv vstřelil dvaadvacetiletý ghanský útočník Benjamin Tetteh v české lize v kalendářním roce 2019 pouze dvě branky (v únoru a v dubnu), i tak pořád přitahuje zájem ze zahraničí.

Na Tetteha dorazila nabídka z Ligue 1. Kvůli čemu Sparta odmítla další jednání?

O Galatasaray Istanbul už se psalo před pár měsíci. Před časem se podle serveru seznamzpravy.cz, který se odkazoval na francouzský list L'Équipe, řešil zájem Stede de Reims, který bude v nadcházejícím ročníku Ligue 1 obhajovat osmou pozici z uplynulé sezony.

V Reims, jehož čekají v přípravě například Gent, Méty, Dijon či Troyes, se po transferu jednatřicetiletého argentinského snajpra Pabla Chavarríi do Realu Mallorca (nováček LaLigy) momentálně řeší obsazení útočného postu a mezi vytipovanými ofenzivními borci byl právě i bývalý hráč Standardu Lutych, Slovácka či Bohemians 1905.

Klub, který hraje své domácí utkání na Stade Auguste-Delaune II pro necelých 22 tisicí diváků a na jehož trenérské lavičce sedí David Guilon, měl na Letnou poslat konkrétní nabídku na přestup.

Jak však zaznělo z úst ředitele komunikace Sparty Ondřeje Kasíka, třetí celek Fortuna:ligy se díky výši částky celou věcí déle nezabýval. "Nabídka přišla, asi před měsícem. Ale nabídnutá suma byla tak nízká, že jsme obratem další jednání odmítli," citoval web seznamzpravy.cz slova sparťanského funkcionáře.

Aktuální útočníci šestinásobného mistra Francie Dia, Pinson, Suk Hyun-Jun, Oudin, Shamal a Zeneli se tak bát konkurence v podobě vytáhlého Tetteha nejspíš nemusí.

P.S.: Georges Mandjeck, jenž vede se Spartou spor na úrovni FIFA, je žádaný hned na několika adresách. Kromě Izraele, kde zářil v minulých měsících, o něj stojí Méty, Toulouse i New York Red Bulls.