Kadeřábek: Ještě bych uvítal nějakého Čecha u nás v Hoffenheimu, ale na to nemám štěstí

Bundesliga má za sebou první kolo, ve které zaměstnavatel Pavla Kadeřábka podlehl na půdě Eintrachtu Frankfurt. Jediná výhra Hoffenheimu tak zatím přišla alespoň v Německém poháru proti třetiligovému Würzburgu, byť na penalty.

Kadeřábek: Ještě bych uvítal nějakého Čecha u nás v Hoffenheimu, ale na to nemám štěstí

Jak vidí sedmadvacetiletý reprezentační bek souboj o německý titul? Osmý primát za sebou bude chtít Bayern Mnichov. "Dortmund hodně posílil a přivedl hlavně kvalitní hráče. Takže to podle mě bude nejvíce vyrovnaný ročník za poslední dobu. Bylo by dobré, kdyby se stejně jako v minulé sezoně hrálo o titul do posledního kola. Je tam Dortmund, Bayern, ale tady v Německu každou sezonu vystřelí nějaký jiný klub, takže věřím, že je potrápí ještě někdo třetí," uvedl na webu fotbal.cz bývalý hráč Sparty.

Německá liga je po létě bohatší o další české krajánky jako Tomáš Koubek a Marek Suchý, kteří ještě chuť vítězství na novém angažmá neokusili. "Jsem rád, že se další Češi dostali do bundesligy. Ještě bych uvítal nějakého u nás v Hoffenheimu, ale na to nemám štěstí. Zatím jsem tu neměl ani Slováka. Byl jsem s klukama v kontaktu, psal jsem si s nimi, jak se těší a podobně," prozradil na stránkách fotbal.cz Kadeřábek.

"Když vypadli v poháru s týmem ze čtvrté ligy, tak jsem Koubasovi psal, že ho vítám v Německu. Hned začali na Dortmundu, takže se rovnou potkali s pravou bundesligou. Je to něco jiného než v Čechách, ale Koubas i Suchoš jsou otrkaní a pro ně by to nemělo být nijak speciální. Zvládnou to," doplnil na adresu nových posil Augsburgu zkušený krajní bek, jenž u našich západních sousedů začíná pátý rok.

Ten se hned ve druhém ligovém kole utká s Werderem Brémy, jehož součástí jsou Theo Gebre Selassie a Jiří Pavlenka. "Nijak speciálně to neberu. Jsem rád, že se s klukama uvidím, ale už jsem tu pátým rokem, takže proti Theovi jsem už odehrál osm ligových zápasů a něco i v poháru. I když teď už vlastně Theo není v reprezentaci, takže to bude jediná možnost se s ním potkat," uzavřel Kadeřábek.