Petržela potvrdil svou rozdílovost. Přesně takového hráče jsme potřebovali, libuje si Svědík

Šestatřicetiletý veterán Milan Petržela se stal velmi rychle klíčovým mužem Slovácka, které je i díky jeho přičinění v prvoligové tabulce na průběžné třetí pozici před Plzní i Spartou.

Petržela potvrdil svou rozdílovost. Přesně takového hráče jsme potřebovali, libuje si Svědík

Ač popravil Příbream téměř sám, pozápasová slova nebyla vůbec sebevědomá. A to i přesto, že si dvě branky během jednoho duelu připsal teprve podruhé v celé dlouhé kariéře...

"Jsem rád, že se nám podařilo utkání zvládnout, potvrdili jsme cennou výhru v Plzni a nezopakovali jsme špatný výkon doma s Budějicemi," libovala si někdejší opora Viktorie Plzeň.

Jeho vliv pak ale přeci jen ocenil alespoň šéf lavičky Martin Svědík. "Vzal to na sebe, dal góly a tím potvrdil svou rozdílovost. Přesně takového hráče jsme potřebovali. Ale nechci, aby to bylo o jednom hráči, celkově mužstvo pracuje velice dobře. I z pohledu obranné fáze, vždyť Příbram jsme za celý zápas k ničemu nepustili," liboval si trenér Slovácka.

Spoluhráč Michala Kadlece, Matouše Trmala, Jana Navrátila či Tomáše Zajíce zatím zasáhl do všech ligových duelů svého mužstva. Během 416 odehraných minut zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Úspěšnost přihrávek má téměř pětasedmdesát procent.