Nekupujte cizince, ale zůstaňte u českých a maximálně slovenských hráčů, radí Pacanda Spartě

Někdejší oblíbenec tribun za Lužánkami na Srbské Milan Pacanda je považován za legendu Zbrojovky, nicméně své největší týmové úspěchy zažil ve Spartě, se kterou dosáhl v sezoně 2004/2005 na titul a zahrál si také v Lize mistrů.

Nekupujte cizince, ale zůstaňte u českých a maximálně slovenských hráčů, radí Pacanda Spartě

I proto letenského obra, který už je déle bez evropských pohárů a o Champions League ani nemluvě, stále sleduje i řadu let po ukončení profesionální kariéry.

"Angažmá ve Spartě mi spíš nevyšlo," přiznal v rozhovoru s Monikou Čuhelovou ten, jenž si v Lize mistrů zahrál i proti Cristianu Ronaldovi, jenž tehdy oblékal trikot Manchesteru United.

Pacanda zažil předposlední sparťanskou zastávku v Champions League. "Pak ji ještě jednou hráli a kde jsou dnes? Nevím, jestli je to zcela vhodné, ale neradil bych jim kupovat cizince, ale zůstat u českých a maximálně slovenských hráčů," pokračoval ve Studiu Flinta Pacanda.

Tuzemské prostředí není podle jeho názoru připraveno na tak velkou spoustu cizinců. "Zkušenost a srovnávat moc nemůžu, protože za mě tam kromě Čechů a Slováků nebyl žádný cizinec, ale titul jsme vyhráli s velkým náskokem. Teď když to vidím...myslím si, že se mezi sebou ani nedomluví. Beru, že to jsou kvalitní hráči, ale kolektiv tam asi nebude, jaký by měl být. Jako celku jim to nejde a asi je tam něco špatně," uzavřel jednačtyřicetiletý Pacanda, jenž si v průběhu kariéry zahrál i za Wacker Innsburck, Zlín, Znojmo, či Šachtar Karagandy.