Vrba před Slováckem: Umějí se na silné mančafty vytáhnout. Jsem si vědom síly jejich brejků

Ve čtvrtek se západočeská Plzeň neprezentovala v Evropské lize výhrou, ale již o tři dny později chce bodovat naplno. Viktoriáni chtějí odčinit i remízu s Bohemkou, proto doma proti Slovácku nastoupí od první minuty s jasným cílem. Soupeř je však nevyzpytatelný, což dokazují například jeho duely se Spartou či Jabloncem.

Vrba před Slováckem: Umějí se na silné mančafty vytáhnout. Jsem si vědom síly jejich brejků

Jablonec dokázal Slovácko převálcovat, ale na Spartě v úvodním kole zase papírově slabší soupeř ukořistil tři body. Do karet mu může nahrávat i fakt, že domácí tým je mnohem více vytížený, protože bojuje o Evropskou ligu. „Máme hodně náročný program, ale prostě to tak je a my to musíme zvládnout. Chceme uspět jak v lize, tak i ve čtvrtek, i když jsme uhráli výsledek, který není úplně ideální,“ nechal se slyšet na klubových stránkách kouč Pavel Vrba.

Jisté je, že hráče v červenomodrých dresech nečeká v neděli od 16:30 nic jednoduchého. Jak již bylo připomenuto, v prvním kole dokázalo Slovácko vyloupit pražskou Letnou. „O to víc nás to musí nechávat v pozoru, protože mají zajímavé brejkové hráče. Dokáží hrát tyto situace, což ukázali na Spartě. Čeká nás soupeř, který se na silné mančafty dokáže vytáhnout,“ poukazuje Vrba na zrádnost soupeře.

Za Slovácko hraje v této sezóně i zkušený záložník Milan Petržela, který dlouhou dobu působil v Plzni. „Zažil jsem s ním spoustu zápasů, spoustu let. Je to pro mě hráč, na kterého budu hrozně rád vzpomínat. Patří k té generaci, která byla výjimečná a udělala pro Plzeň strašně moc. Samozřejmě se na něho těším, ale bude to soupeř a určitě ho budeme chtít porazit,“ dodává kouč západočeského celku.