Opava? Nedaří se nám, dvakrát jsme s nimi nevyhráli, vyhlíží Rada těžký zápas

Jablonec už z evropských pohárů vypadl a přes týden měl tak volno stejně jako většina ligových týmů, o to více času ale měli svěřenci Petra Rady na nelehké utkání s Opavou. Ta se po postupu do první ligy s Jabloncem utkala dvakrát a jako jednoznačný outsider ani jednou neprohrála.

Opava? Nedaří se nám, dvakrát jsme s nimi nevyhráli, vyhlíží Rada těžký zápas

Konkrétně utkání v Brně, neboť Opava rekonstruovala stadion, vyhráli "domácí" 2:0, v Jablonci pak hosté uhráli bod za remízu 2:2. Nyní má Opava o sezónu později šanci v Jablonci opět bodovat, do utkání však navzdory povedenému startu naskočí jako outsider. Jablonec totiž tohle kolo bude soutěžit se Spartou o třetí příčku a v případě neúspěchu Plzně či Slavie může mířit i výš.

"Bude to pro nás hodně těžký zápas, poslední dvě utkání jsme s Opavou nevyhráli. V Brně jsme s nimi prohráli 0:2, doma jsme remizovali 2:2, když jsme dostali gól asi v 85. minutě. Opava v obou zápasech hrála velice dobře," vzpomíná na utkání v minulé sezóně jablonecký trenér Petr Rada. "Teď na úvod ligy vyhrála v Budějovicích, pak zvítězila doma a měla šest bodů. Naposledy s Ostravou sice prohrála, ale bylo to velmi vyrovnané utkání," pokračuje šéf lavičky Jablonce.

"Uvidíme, jak to bude vypadat ze zraněnými hráči, jestli se marodka vyprázdní,” okomentoval pak marodku svého týmu. Trenér Opavy Ivan Kopecký je zklamaný z prohry 1:4 v Mladé Boleslavi a zejména 0:2 v derby s Baníkem Ostrava před týdnem. Zvlášť poté, co Opava vyhrála první dvě utkání v sezóně.

"Byli jsme zklamaní, protože jsme cítili, že jsme měli bodovat. Z chyb které jsme nadělali, se musíme poučit a jet dál,“ vrací se k derby s Baníkem. „Měli bychom udělat vše, abychom se vyhnuli nepříjemné baráži. Naši kluci mají charakter a cítí to stejně,“ vyhlíží pak Kopecký celosezónní cíle a případné body v Jablonci by tomu dost pomohly.

Utkání Jablonce a Opavy v rámci pátého kola Fortuna ligy začíná v neděli v 16:30 na jablonecké Střelnici.