Sbohem, Arsenale! S Gunners by se měli rozloučit dva kmenoví hráči

Přestupové období v anglické Premier League už sice skončilo, to však neznamená, že by hráči z Anglie nemohli odcházet pryč. A právě to je podle anglického deníku Evening Standard příklad dvou hráčů londýnského Arsenalu. Do konce srpna by se podle Evening Standardu měli s Gunners rozloučit Mohamed Elneny a Shkodran Mustafi.

Sbohem, Arsenale! S Gunners by se měli rozloučit dva kmenoví hráči

Možnost, že Arsenal opustí někteří hráči i po skončení přestupového období v Anglii připustil i sám hlavní trenér Gunners Unai Emery. Zatímco u Elnenyho by se s největší pravděpodobností jednalo o odchod ve formě hostování, Mustafi by měl odejít nastálo, a sice do některého z předních klubů německé bundesligy.

Mustafi přišel do Arsenalu v roce 2016 z Valencie za 35 milionů britských liber a jako stoper se okamžitě prosadil do základní sestavy. Odchovanec Evertonu však během jara několikrát nepřímo médiím přiznal, že jeho čas v Arsenalu se chýlí ke konci a v tuto chvíli se nejvíc spekuluje o jeho odchodu do rodného Německa.

To Elneny se do základní sestavy Gunners pořádně nikdy zapracovat nedokázal. V klubu je také od roku 2016 a nejvíce ligových zápasů dokázal odehrát během své druhé sezóny v klubu, a sice 14. Loni zasáhl do pouhých 8 zápasů Premier League a odchod se tedy jeví v sedmadvaceti letech jako nejrozumnější varianta.