Náhrada za africké stopery? Slavia by si uměla představit i kmenového hráče Arsenalu

Pražská Slavia začala ligovou sezónu úspěšně a na svém kontě má tři výhry, i když na body s Olomoucí se řádně nadřela. Velmi brzy ji ale čeká boj o Ligu mistrů, což je pro klub jasnou prioritou. Po odchodu africké stoperské dvojice Ngadeau-Deli hledá adekvátní náhradu, která by mezeru dokázala zalepit. A podle posledních informací se zajímá o defenzivního mladíka Arsenalu.

Náhrada za africké stopery? Slavia by si uměla představit i kmenového hráče Arsenalu

Sešívaní podle zákulisních zvěstí pokukují po jednadvacetiletém polském legionáři, který může hrát ve středu obranné řady, ale i na postu defenzivního záložníka. Krystian Bielik přišel do londýnského ARsenalu již ve svých sedmnácti letech, kdy jej tehdejší kouč Arsene Wenger vykoupil z Legie Varšava za 2,5 milionů liber.

Od té doby zaznamenal Bielik celou řadu hostování, kde sbíral cenné zkušenosti. Herní praxi získával například v Birminghamu či Charltonu. 189 centimetrů vysoký hráč se však nesetkal zatím s pochopením u nového kouče Gunners. Unai Emery ho do svých plánů nezahrnuje a Bielik s týmem neodcestoval ani na předsezónní tour do USA.

Slavia údajně do Londýna vyslala nabídku o síle tří milionů eur, ale Arsenal požaduje okolo deseti milionů. I proto český klub zatím neuspěl. Vítěz uplynulého ročníku Fortuna ligy však není jediným zájemcem. Podle ostrovních zdrojů se o Bielika zajímají také Brentford, West Brom, Middlesbrough či Derby County.