Weber: Stejně jako jejich trenér vím, že může rozhodnout jediná branka. Čekám taktickou bitvu

Již dva dny předem zamířil středočeský klub do dalekého Kazachstánu, aby zde odehrál odvetnou partii s tamním Ordabasy Šymkent. Úvodní duel na půdě Mladé Boleslavi skončil smírně 1:1 a kouč českého zástupce Josef Weber tuší, že o postupujícím může rozhodnout jediná trefa.

Weber: Stejně jako jejich trenér vím, že může rozhodnout jediná branka. Čekám taktickou bitvu

Samozřejmě, že bude spoléhat na Komličenka, který patří k hlavní palebné síle Boleslavi. Také v úvodním duelu proti kazašskému soupeři se nemýlil. Jisté však je, že středočeský klub bude muset venku vstřelit branku, pokud pomýšlí na postup.

„V tom úmorném vedru očekávám taktickou bitvu a můžu souhlasit s tím, co řekl jejich trenér. Může to celé rozhodnout jeden gól,“ nechal se slyšet Weber v rozhovoru před odletem pro deník Sport. „Co máme zprávy, mělo by být vyprodáno. Když jsem se tam byl podívat na zápas s gruzínským Torpedo Kutaisi, tak tam bylo nějakých 13, 14 tisíc lidí. Tak, jak to má v poháru vypadat. Peklo a dobrá atmosféra,“ poukazoval na prostředí, které bude hnát soupeře, ale mohlo by motivovat i Boleslav.

Středočeský klub odcestoval do Kazachstánu i poučen z nepříjemností, které minulý týden potkaly Jablonec. Weber však neměl obavy z toho, že by jeho tým zápas nestihl, ale i tak zvolil klidnější variantu dorazit na místo s předstihem. „Hráče jsem upozorňoval na to, že se to může stát, aby nebrblali. Může se stát, že vám přesunou let, to k tomu prostě patří,“ dodává kouč Boleslavi, který by měl už ve středu odpoledne absolvovat v Kazachstánu první trénink.