Rada před odvetou s Jerevanem: Prohra v Arménii nás zamrzela, ale stát se může ještě cokoliv

Před týdnem to byla pro Jablonec studená sprcha. Svěřenci kouč Petra Rady odcestovali do Arménie pro tři body, ale skutečnost byla opačná. Jerevan nakonec opouštěli s prohrou 1:2 na svých bedrech a nutností uspět v odvetě. A přesně takový plán má severočeský tým ve svých hlavách a samotný trenér věří, že kádru pomůže i víkendová výhra se Slováckem.

Rada před odvetou s Jerevanem: Prohra v Arménii nás zamrzela, ale stát se může ještě cokoliv

Ve čtvrtek večer odehraje Jablonec na domácí půdě odvetnou partii s Pjunikem, který je zatím postupu z druhého předkola Evropské ligy blíže. Rozhodne se od 19:00 na Střelnici a odborný dohled budou mít arbitři z Ruska. Kouč Jablonce však věří, že je v silách je tým jednobrankové manko umazat a nepříznivý stav otočit.

„První poločas jsme tam prospali, druhý už jsme byli lepší. Aspoň, že jsme dali tu jednu branku. Prohra v Arménii nás samozřejmě mrzela, bylo to zklamání,“ ohlédl se Rada za úvodní konfrontací, která pro Jablonec nedopadla dobře. Stále je ale možné se o postup porvat a přesně takovou mentalitu vštěpuje zkušený trenér své kabině.

První duel ale poukázal také na sílu arménského vicemistra a Rada si moc dobře uvědomuje, že Pjunik není lehkým soupeřem. „Je to slušný tým, který má ve svých řadách směrem dopředu spoustu kvalitních hráčů. Čeká nás hodně těžké utkání, ale chceme ho zvládnout. Ve fotbale se může stát cokoliv. Věřím tomu, že hráčům vítězství nad Slováckem dodá sebevědomí,“ dodává kouč Jablonce.