Zklamaný Brabec: Když jsme na ně nestačili fotbalově, měli jsme to dohnat bojovností a důrazem

Představy o výsledku měli Viktoriáni před odvetou v Řecku zcela jinačí, než jaký odpovídal realitě. Samozřejmě tušili, že je čeká na půdě Olympiakosu peklo, ale po bezbrankové remíze v prvním zápase měli naději. Ta však již od úvodních minut postupně vyprchávala a po změně stran zmizela úplně.

Zklamaný Brabec: Když jsme na ně nestačili fotbalově, měli jsme to dohnat bojovností a důrazem

Demolice Plzně ve druhém poločase by mohla nechat výrazný šrám v sebevědomí hráčů. Liga mistrů je fuč a nyní zbývá už jen možnost porvat se o Evropskou ligu. V cestě však budou stát belgické Antverpy. „Nejdřív si musíme rozebrat chyby, které jsme udělali. Pak se soustředit na ligové zápasy a na boj o Evropskou ligu, kde pro nás neexistuje nic jiného než skupina,“ přiznal po zápase zklamaný záložník Jan Kovařík.

„Pro postup do skupiny Evropské ligy musíme udělat vše. Mrzí nás, že jsme nepostoupili v Lize mistrů. Bereme to jako neúspěch, ale bohužel nám už nezbývá nic jiného,“ dodal Mihálik. Atmosféra v táboře Viktoriánů nebyla po vyřazení dobrá a celý tým moc dobře věděl, jak za řeckým soupeřem zaostával ve všech ohledech. „Když jsme na ně nestačili fotbalově, měli jsme to dohnat bojovností a důrazem,“ soudil stoper Jakub Brabec.

„Druhou půli jsme absolutně nezvládli. Věd+ěli jsme, jaké nebezpeční nám hrozí ze standardních situací, při nichž jsou hráči Olympiakosu hodně silní. Přesto jsme je neuhlídali,“ poukázala letní posila Kalvach na fakt, že tři branky ze čtyř dostala Plzeň po standardních situacích. „Všude byli o krok dřív, byli rychlejší, aktivnější důraznější,“ dodala někdejší opora Olomouce.