Vrba uznal sílu soupeře: Narazili jsme asi na nejlepší mužstvo v předkolech za dobu, co jsem v Plzni

Cesta do prestižní milionářské soutěže přes Olympiakos Pireus se zdála být pro západočeský klub nadlidským úkolem. Svěřenci kouče Pavla Vrby zaostávali ve všech ohledech a domácí po zásluze vyhráli 4:0. Výsledek je možná pro Viktoriány krutý, ale i samotný trenér Plzně přiznal, že na silnějšího soupeře v předkolech Ligy mistrů nenarazil.

Vrba uznal sílu soupeře: Narazili jsme asi na nejlepší mužstvo v předkolech za dobu, co jsem v Plzni

Již od úvodní minuty to smrdělo brankou, ale štěstí tehdy ještě stálo na straně Plzně. Po bezbrankovém poločase však přišla demolice, která se nakonec zastavila na čtyřech brankách. „Soupeř byl lepší ve všem. Měl kvalitu a my ne, důležité dnes byly hlavně standardky, které kopal dobře. Nejen v tom, ale i p o herní stránce byli výrazně lepší. Soupeř si postup zaslouží a my musíme respektovat, že jsme na něj neměli,“ nechal se slyšet Vrba na klubových stránkách.

Síly soupeře si byl kouč Viktoriánů vědom již před zápasem, kdy tušil, že je v Řecku čeká peklo. Tehdy ale ještě věřil, že by štěstí mohlo stát při nich. „Narazili jsme asi na nejlepší mužstvo v předkolech za tu dobu, co jsem v Plzni,“ poukázal na nezměrnou kvalitu soupeře, která se promítla i ve chvíli, kdy se lámal chleba, a rozhodovalo o postupujícím.

Nakonec rozhodl nedůraz při bránění standardních situací, protože Plzeň takto inkasovala hned tři ze čtyř branek. „Dostali jsme tři branky ze standardek stejně jako Nottingham v přípravě. Je to hodně špatné, když nám chybí důraz ve vlastní šestnáctce. Byla to možná i naše chyba, že jsme n a tyto situace hráče dostatečně nepřipravili,“ kladl si po utkání i Vrba za vinu vyřazení z bojů o Ligu mistrů.