TOP 3 trenéři Fortuna:ligy, jejichž výdělku se zbylých 13 koučů ani nepřibližuje

Jak se ukázalo v nejnovějším vydání papírového Hattricku, platový rozdíl mezi trenéry nejlepší tuzemské trojky a zbytkem domácího peletonu je velmi výrazný.

TOP 3 trenéři Fortuna:ligy, jejichž výdělku se zbylých 13 koučů ani nepřibližuje

Zatímco Martin Hašek (Bohemians 1905), Jozef Weber (Mladá Boleslav) a Josef Csaplár (Zlín) jsou na 120 tisících měsíčně, Radoslav Látal (Sigma) bere 130 tisíc a Bohumilu Páníkovi (Baník) s Petrem Radou (Jablonec) chodí na účet gáže 150 tisíc, kormidelníci Slavie, Plzně a Sparty se pohybují ve zcela jiných relacích.

Nejlépe ze všech je na tom třiačtyřicetiletý šéf mistrovské Slavie Jindřich Trpišovský, jenž se na Sinobo Stadium nemá věru špatně a jeho základní plat dosahuje výše 750 tisíc korun měsíčně. Ve Slovanu Liberec a Viktorii Žižkov na tom byl úplně jinak.

Druhým nejlépe placeným odborníkem na české prvoligové mapě je Pavel Vrba, který se ve Viktorii Plzeň nemá špatně, za což může měsíční ohodnocení 600 tisíc korun. Za rodáka z Přerova s minulostí u české reprezentace či v Anži Machačkala však hovoří výsledky.

Do první trojky se vměstnal také nový hlavní trenér Sparty Václav Jílek, jenž zatím na první velkou trofej kariéry stále čeká. I tak si však v letenské Generali aréně přijde na velmi slušných půl milionu korun měsíčně. Oproti jeho zaskakujícímu předchůdci Michalu Horňákovi, který dokončil uplynulou sezonu, jsou to několikanásobně lepší podmínky.

Nejlépe placení trenéři v první české lize:

1. Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha) - 750 tisíc korun měsíčně
2. Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň) - 600 tisíc korun měsíčně
3. Václav Jílek (AC Sparta Praha) - 500 tisíc korun měsíčně