Krmenčík zase bude jeden z nejlepších útočníků, co v Česku máme, věští Koller

Plzeňský Michael Krmenčík naposledy v české nejvyšší soutěži skóroval v srpnu loňského roku a od té doby na další přesný zásah čeká. Po operaci kolene se ostatně trefil jen v úvodním duelu letní přípravy proti třetiligovým Domažlicím a od té doby i přes velkou a urputnou snahu své další šance nevyužil.

Krmenčík zase bude jeden z nejlepších útočníků, co v Česku máme, věští Koller

Jak se na situaci 191 centimetrů vysokého rodáka z Kraslic dívá nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan Koller? "Asi mu chybí větší klid, někdy také řešení v šestnáctce nebylo tak efektivní, jak by mělo být. Věřím však, že už to protrhne, spadne to z něj a pak pomůže Plzni, aby postoupila do dalšího pohárového kola. To by samozřejmě pomohlo i celému českému fotbalu," pronesl na iSport.cz bývalý útočník Sparty, Dortmundu, Anderlechtu či Monaka.

Někdejší snajpr Sokolova, Čáslavi, Vlašimi, Baníku i Dukly evidentně není ve své stoprocentní pohodě a formě. Jednou z věcí, jež mu chybí, je podle všeho lehkost. Podle "Dina" je to však logické. "Má za sebou náročné zranění, po něčem takovém je vždycky těžké se do toho dostat. Herně to špatně není, ale on je útočník, takže potřebuje góly, protrhnout to. Když mu vydrží zdraví, jsem přesvědčený o tom, že se dostane do formy, jakou měl před zraněním a bude zase jeden z nejlepších útočníků, co v Česku máme. Asi mu ještě chybí zápasový rytmus. Jednou mu to tam musí padnout. Plzeň předvedla v lize i poháru, že znovu hraje dominantní, útočný fotbal, pro útočníka v tom případě šance vždycky přijde. Je jen otázka času," pokračoval na stránkách Deníku Sport šestačtyřicetiletý internacionál.

Návraty po těžkých zraněních podle něj bývají složité. Nevyhnulo se to ani šestadvacetileté střelecké hvězdě Viktorie, o kterou byl ještě před časem velký zájem také v zahraničí. "Samozřejmě, že je to těžké. Já to zažil navíc ve chvíli, kdy jsem měnil klub. Hlavně mi už bylo skoro o osm let víc, než je teď Michaelovi. Po takových těžkých zraněních se třeba často natrhne sval nebo vyskytnou jiné zdravotní komplikace, to se mu snad vyhne. Je to mladej kluk, důležité je, aby vydržel zdravý, pak může dohnat kondiční i herní manko, chytit zápasový rytmus. On má kvalitu na to, že se dostane zase do své top formy," zůstal optimistou Koller, jehož názor vyšel na portálu isport.blesk.cz.

Západočeskému vicemistrovi se bude probuzení Krmenčíka hodit jako v sobotu proti Karviné, tak v úterý v Pireu.