Zbrojovka dostala na úvod FNL lekci. Samo to nepůjde, je si vědom trenér Šustr. Nemůžeme hrát se strachem, zlobí se

Ne, takhle si favorit FNL Zbrojovka Brno svůj první zápas nové sezóny nepředstavovala. Po povedeném závěru minulé sezóny, která sice postupem završena nebyla, i úspěšné přípravě Zbrojovka na úvod sezóny pouze remizovala ve Vlašimi 2:2.

Zbrojovka dostala na úvod FNL lekci. Samo to nepůjde, je si vědom trenér Šustr. Nemůžeme hrát se strachem, zlobí se

Na Vlašim přitom Brňané neumí. Ani v minulé sezóně se jim na dva pokusy tohoto soupeře porazit nepodařilo, po třech utkáních po sestupu z první ligy jsme viděli mezi těmito týmy tři remízy. To je ale pro Brno, tým s ambicemi na přímý postup do první ligy, málo.

Tým Pavla Šustra přitom začal slibně, po standardní situaci otevřel skóre Jakub Šural a Brňané byli v prvním poločase jedonznačně aktivnější, bohužel ale další šance nedokázali přetavit v branku. Po přestávce navíc Vlašim vyrovnala a z penalty na 2:1 otočil zápas domácí Janda. Brňané sice ke konci ještě srovnali, i přesto si ale nesáhli na plný bodový zisk.

Brnu se tak už na úvod postup zkomplikoval, i přesto ale ambice zůstávají stejné. Zdaleka nic nekončí. "Nic si nenalhávejme, soutěž nepojede sama, nikdo se sám neporazí. Všichni víme, že se na nás soupeři nachystají, nikde nejsou špatní hráči a o motivaci mají postaráno. Je to o nás, o naší kvalitě a naší práci, abychom ji dokázali přenést na hřiště," prozradil po zápase trenér Pavel Šustr.

"Hráčům jsme po inkasované brance zopakovali, ať začnou jezdit a chtějí situaci ještě změnit. Odměnou bylo vyrovnání, kdy po centru míč propadl do brány. Musíme to vzít a připravit se na další zápas mnohem lépe. Nemůžeme si dovolit hrát se strachem, to nejde," řekl pak kouč Zbrojovky k samotnému zápasu. 

"Všechno to pramenilo z toho, že hráči měli zbytečné obavy a následně pak svázané nohy," okomentoval Šustr inkasované branky. Věří, že v dalších duelech se to zlepší. Už za týden doma Zbrojovka hostí Pardubice a fanoušci na Srbské nebudou očekávat nic jiného než tři body. 

(zdroj: fczbrno.cz)