Obrovským kandidátem na postup do ligy bude Zbrojovka. Má na to kádr, míní kouč Jihlavy

Hlavní kouč druholigové Vysočiny Jihlava Radim Kučera už téměř zapomenul na neúspěšnou baráž o nejvyšší soutěž a všechny síly napíná k dobrému startu do nového soutěžního ročníku 2019/2020.

Obrovským kandidátem na postup do ligy bude Zbrojovka. Má na to kádr, míní kouč Jihlavy

"Všechno někdy přebolí. Jsou daleko horší věci na světě, když to beru z lidského hlediska. Díváme se dál a věřím, že příští sezona bude úspěšná," pronesl někdejší kormidelník Znojma, jehož slova vyšla na fcvysocina.cz.

Z Vysočiny odešla celá řada hráčů včetně nadějného středopolaře Pavla Šulce, jenž v Jihlavě hostoval na jaře, ale nakonec se odebral jinam. "V Jihlavě odvedl za čtyři měsíce dobrou práci. Byli jsme domluveni, že si ho Viktoria Plzeň stáhne zpátky z hostování. A zvažovaly se varianty, že po tamní přípravě buď zůstane v Plzni, nebo když se neuchytí, pojede na mistrovství Evropy devatenáctiletých, a kam jinam se pak vracet, než do Jihlavy. Dopadlo to ale jinak. Na EURO ale necestuje a vybíral si z ligových nabídek. Respektujeme, že má ambice prosadit se v první lize. Míří z Plzně do Opavy a přeji mu, ať se mu daří," pokračoval na webu sport.cz šéf jihlavské lavičky.

Ten musí skládat skoro celý nový tým, který ještě stále není uzavřen. "Přišlo velké portfolio hráčů na zkoušky, něco je rozjednané. Ještě nemáme tým pohromadě, jak bych si představoval. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Tvoříme tým za pochodu, ale to je úděl klubů, z nichž odejde hodně hráčů najednou," doplnil.

Jistotu ligy si vyslouží pouze vítěz, zbylé dva týmy čeká znovu baráž. Kdo bude největší favorit na přímý postup? "Obrovským kandidátem podle mne bude Zbrojovka Brno. Mají na to kádr. A mužstvu z druhého největšího města v republice už samotná tradice i plány velí, aby se o to porvali. Brno bude jedním z velkých favoritů, ale všichni ostatní se mu to pokusí ztížit," uzavřel na sport.cz pětačtyřicetiletý Kučera, jehož svěřence čeká v sobotu do Pardubic.