Zbrojovka si v přípravě našla novou hvězdu. Devatenáctiletý Mach má pomoct s návratem do ligy

Brněnské Zbrojovce nejtěsnějším možným způsobem utekl návrat do první ligy, po kontroverzní baráží s Příbramí po výsledcích 3:3 v Brně a 0:0 v Příbrami se ve bude muset brněnský klub ve FNL zdržet ještě další rok. Příprava ovšem přinesla do kádru A týmu zajímavou posilu.

Zbrojovka si v přípravě našla novou hvězdu. Devatenáctiletý Mach má pomoct s návratem do ligy

Není to přitom žádný nováček. Devatenáctiletý Marek Mach působí ve Zbrojovce už od roku 2008, kam přišel z rodných Veleslavic. S A týmem ovšem doteď žádné zkušenosti neměl. V přípravě na novou sezónu ovšem zaujal trenéra Šustra skvělými výkony natolik, že dostává opravdu velký prostor.

"Upřímně, ze začátku jsem určitě nečekal, že bych mohl hrát takhle často. Ale jak příprava pokračovala, postupně jsem začal věřit. Víme, že kádr ještě projde zúžením, ale konkrétně jsme se o tom ještě zatím nebavili," věří Mach v to, že by mohl Zbrojovce pomáhat v boji o první ligu. Kvality na to má, jak ukazuje příprava.

Ať to dopadne jakkoliv, Mach prožije průlomovou sezónu. "Beru to jako velkou výzvu a další krok v kariéře. Ať už to budou zápasy za áčko, nebo v divizi s béčkem. S dospělým fotbalem jsem se potkal zatím jen v zápasech, kdy soupeř nasadil hráče áčka, třeba proti Sigmě Olomouc," řekl v rozhovoru pro klubový web. 

Druhá nejvyšší soutěž začne už za týden, Zbrojovka se na úvod FNL představí ve Vlašimi. 

(zdroj: fczbrno.cz)