Potvrzeno: Druhou ligu okoření brněnské derby. Zbrojovku doplní nováček z Líšně!

Hotovo. Ujednáno. Potvrzeno. Brněnská Líšeň po historickém triumfu v MSFL přeci jen využije možnost postoupit do druhé ligy, kde se v nadcházející sezoně střetne v pikantním městském derby se Zbrojovkou. Portál eFotbal.cz o tom informoval předseda klubu Karel Hladiš.

Potvrzeno: Druhou ligu okoření brněnské derby. Zbrojovku doplní nováček z Líšně!

V tabulce Moravskoslezské ligy skončili po dramatickém závěru první, nicméně aby na přesun z amatérské do profesionální soutěže kývli, museli absolvovat několik důležitých jednání. Členové vedení Líšně mají za sebou náročné a perné dny, ovšem výsledek se dostavil.

Brněnský celek obdržel kýžený příslib podpory ze strany města a úspěšně dopadla také jednání se zástupci Zbrojovky, se kterou Líšeň dlouhodobě a úspěšně spolupracuje. Licenci potřebnou pro start ve druhé nejvyšší soutěži už Líšeň i vzhledem k pokračující dostavbě stadionu získala už dříve.

„Vedení klubu ocenilo výsledek A-týmu mužů a rozhodlo o účasti mužstva v nastávajícím ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s vědomím, že nováčkovské poměry se mohou odrazit na umístění a klub tuto vysokou soutěž po roce neudrží,“ potvrdil postup Líšně předseda klubu Karel Hladiš. „Vzhledem k reorganizaci moravských soutěží je však posun do celostátní soutěže nezbytným krokem k vyšší kvalitě,“ dodal nejvyšší muž líšeňského fotbalu.

Fanoušci se tak mohou těšit, že v příštím ročníku druhé ligy neuvidí jen pražské souboje mezi Duklou, Žižkovem a Vyšehradem, ale i bitvu o fotbalového krále moravské metropole mezi Zbrojovkou a Líšní.

Kouč Vyšehradu: V klubu jsou schopní lidé. Věřím, že budeme fungovat na takové úrovni, abychom 2. ligu udrželi