Po brankářské naději Pardubic pošilhávala i Sparta, východočeský teenager se však odebral do Portugalska

Druholigové Pardubice, které zahájí nový ročník víkendovým soubojem s Viktorií Žižkov, přišly o velkou naději do budoucna.

Po brankářské naději Pardubic pošilhávala i Sparta, východočeský teenager se však odebral do Portugalska

Východočeský celek z města perníku a dostihů totiž dal svému čerstvě sedmnáctiletému brankáři Lukáši Horníčkovi zelenou k přestupu na Pyrenejský poloostrov.

Perspektivní strážce svatyně, jenž nechyběl na mistrovství Evropy do 17 let, tento týden podepsal kontrakt s prvoligovým portugalským celkem Sporting Clube de Braga, který tento týden skolil v přípravě anglický Millwall.

"O Lukáše byl zájem z více klubů, například z Itálie i Německa, zajímala se o něj i pražská Sparta. Došlo k dohodě s SC Braga, kam by měl odejít na roční hostování s opcí," pronesl na webu fkpardubice.cz Vít Zavřel.

Sporting, který je doma na Estádio Municipal de Braga pro více než 30 tisíc diváků, má momentálně na soupisce áčka gólmany Marafonu, Tiaga Sá a Matheuse.

To, že by pardubický odchovanec okamžitě naskočil do přípravy áčka, jemuž začne Primeira Liga až ve druhé srpnové dekádě, se však v současnosti neočekává.