Zastoupí legendárního Casillase? Koubek koketuje s Portem

Šestadvacetiletý reprezentant České republiky Tomáš Koubek by se mohl po dvou letech ve francouzské Ligue 1 dočkat svého druhého zahraničního angažmá, které by ho mohlo zavát až do Ligy mistrů.

Zastoupí legendárního Casillase? Koubek koketuje s Portem

O bývalou jedničkou Hradce Králové, Liberce či Sparty a současného brankáře číslo 1 v Rennes totiž projevil zájem portugalský gigant FC Porto, který momentálně na trhu pátrá po přímé náhradě za Ikera Casillase, jenž po infarktu ukončil kariéru.

Deník Sport v tomto směru citoval portugalský deník A Bola, s tím, že Draci hledají hned dva nové strážce svatyně, neboť mají na soupisce áčka zatím pouze Dioga Costu.

Vítěz Francouzského poháru i účastník Evropské ligy se má nalézat na seznamu posil trenéra Sergia Conceicaa., jehož klub je spojován také s legendárním italským veteránem Gigi Buffonem, jenž se před pár týdny rozloučil s Paříží a pořád se mu ještě nechce končit.

Angažování Koubka, jenž naposledy přestupoval za 3 miliony eur, ale nyní je jeho cena o poznání vyšší, by sice bylo pro úřadující vicemistry Primeira Ligy dražším, nicméně o dost perspektivnějším krokem. "Je to pravda, Porto projevilo o Tomáše zájem. Vše je nyní otázka jednání," citoval server isport.blesk zdroj blízký samotnému fotbalistovi.