Jaroš v debutu za první tým Liverpoolu neinkasoval, West Ham měl v Rakousku co dělat

Úřadující šampion Ligy mistrů z liverpoolského Anfield Road změřil u řeky Mersey přátelsky síly s třetiligovým Tranmere Rovers, kterému nasázel šest branek.

O branky favorizovaných Reds se postarali Clyne, Jones, Origi, Duncan a Brewster, jenž udeřil v závěru prvního dějství hned dvakrát.

Premiéru v prvním mužstvu Liverpoolu si odbyl sedmnáctiletý brankář Vítězslav Jaroš, jenž odchytal druhých pětačtyřicet minut, když vystřídal o čtrnáct let staršího Belgičana Simona Mignoleta.

Exslávista, jenž působí ve městě Beatles od roku 2017, může dostat další šanci již v neděli 14. červenci proti Bradfordu City.

Další zástupce Premier League West Ham United se na přípravnou výhru nadšel o něco více. Na půdě prvoligového rakouského celku Rhendorf Altach totiž triumfoval 3:2.

Kladiváři, kteří měli překvapivě menší procentuální držení míče než domácí, zaznamenali všechny své trefy během úvodních pětadvaceti minut, kdy se postupně zapsali do střelecké listiny Diop, Sanchez a Antonio.

Tým chilského manažera Manuela Pellegriniho čeká za pár dní v rámci Premier League Asia Trophy souboj s Manchesterem City.