Jak moc je Klopp blízko německé reprezentaci? Možná blíž, než si v Liverpoolu myslí

Liverpool si nedokáže v tuto chvíli představit svou budoucnost bez trenéra Jürgena Kloppa. Někdejší tvář Borussie Dortmund dokázala během pár let vrátit hráče z Anfield Road mezi ostrovní elitu. Triumf v Premier League unikl Reds v poslední sezóně jen o chlup, ale v Lize mistrů už se cenné trofeje dočkali na úkor Tottenhamu. Hráči svého lodivoda velebí, veřejnost jej označuje za dokonalého stratéga, ale není možná už jednou nohou z klubu venku?

Jak moc je Klopp blízko německé reprezentaci? Možná blíž, než si v Liverpoolu myslí

Liverpool se připravuje na novou sezónu, ve které by už rád sesadil Manchester City z ostrovního trůnu. Ve hře o titul je ale více adeptů a může se objevit i černý kůň jako před lety Leicester. Na Anfield Road ale aktuálně mají tým, který dokáže konkurovat každému. Je to ale především díky strategii trenéra a jeho schopnosti se připravit na soupeře. Není jisté, zda by při trenérské výměně dokázal někdo jiný s tímto týmem takto pracovat a případné změny nebyly spíše na škodu.

Reds věří, že Jürgen Klopp může vést jejich tým dlouho a přivést jej k mnoha trofejím, ale jeho agent Marc Kosicke se nechal slyšet, že možný přesun k německé reprezentaci nemusí být zase až takové tabu. Záležet však bude na tom, zda se výsledková krize na mezinárodní úrovni bude stupňovat a současný lodivod Joachim Löw přežije toto temné období.

Současný kontrakt Kloppa vyprší v roce 2022 a objevují se stále častější zprávy, že by Němci rádi viděli jeho jméno u kormidla své reprezentace. Možná i dříve. „Jürgen mi jednou sám řekl, že v případě, že Joachim Löw jednou už nebude chtít být trenérem německého národního týmu, tak by se této výzvě nebránil. Nyní je šťastný v Liverpoolu, ale nevím, jak by to vypadalo, kdyby Löw skončil. Liverpool by s ním ale rád spolupráci prodloužil,“ nechal se slyšet jeho agent.