Slavia slaví mistrovský titul, Sparta doma zabrala s Jabloncem

Pražské Slavii stačil pouhý bod, aby rozhodla o letošním mistrovském titulu ve svůj prospěch. Svěřenci kouče Trpišovského nakonec na horké půdě ostravského Baníku uhráli bezbrankovou remízu. Ve druhém poločase neuznal sudí Hrubeš branku Van Burena kvůli ofsajdu.

Duel pod Ještědem překvapení nepřipravil, neboť již Hořava v sedmé minutě otevíral skóre. Stalo se tak po velké chybě domácího záložníka Peška, který před vlastním vápnem smolně přihrál Kayambovy, který posunul míč na Hořavu, který svou střelou do pravého horního rohu překonal bezmocného brankáře Nguyena.V samotném závěru pak přidal druhou branku Hrošovský.

Sparta dostala v týdnu nařezáno od Plzně, proto si chtěla v neděli napravit reputaci u fanoušků. Již ve dvanácté minutě nasměroval z rohu míč Karlsson na hlavu Štětiny. Jeho pokus však defenziva Jablonce odrazila jen zpět ke stoperovi, který se pak pravou nohou již nemýlil. Chvíli před koncem prvního poločasu dostal červenou kartu Hovorka a domácí početní výhody po změně stran využili, když upravil na konečných 2:0 Zahustel.