Pedro okořenil debut gólem, Manchester City znovu neinkasoval

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Premiérového vítězství v letošní sezoně na půdě anglické Premier League se dočkali hráči Chelsea, kteří porazili poslední tým soutěže WBA na jeho hřišti těsně 3:2. Gólově se v dresu Blues prosadila nová posila z Barcelony Pedro. Uspěl i Manchester City, který s Evertonem opět neinkasoval

Právě na Pedra byla upřena největší pozornost. Španělský reprezentační útočník totiž do Chelsea zamířil teprve před pár dny z Barcelony, kde neměl vzhledem k obrovské konkurenci dostatečné herní vytížení.

Ještě než se však stihl dostat do zakončení, musel sledovat, kterak domácí zahrávají již po čtvrt hodině penaltu. Belgický gólman Thibaut Courtois po vypršení disciplinárního trestu však předvedl svou extratřídu a pokus Morrisona zneškodnil.

Netrvalo to dlouho a Pedro se dočkal. Narazil si s Hazardem a i díky teči bránících hráčů poslal Blues po dvaceti minutách do vedení. Po půlhodině už to bylo o dvě branky, když se trefil Dieco Costa a zdálo se, že je hotovo.

Brzy však svou chybu napravil Morrison, jenž snížil, ale ještě před poločasem vrátil dvoubrankové vedení na kopačky hostů Azpilicueta. V dresu Chelsea se tedy proti WBA trefovali výhradně španělští hráči.

Po změně stran ale přišla červená pro Terryho, jenž rukou stáhl Rondóna a rychlý gól Morrisona zadělal na drama. V závěru duelu se už ale žádné branky fanoušci nedočkali a Mourinho tak mohl oslavit první ligovou výhru.

Další dva duely nedělního programu už tolik branek nenabídly. Ve Watfordu se zrodila bezbranková remíza, ani napotřetí tak Watford neprohrál, ale vítězství znovu nebere. Southampton podruhé remizoval, na svém kontě má ale jen dva body.

Na hřišti Evertonu uspěl Manchester City, oba góly vstřelil favorit po přestávce. V 60. minutě se po spolupráci se Sterlingem prosadil Aleksandar Kolarov, dvě minuty před koncem krásně přeloboval gólmana Howarda střídající Samir Nasri.

Anglická liga - 3. kolo:

West Bromwich - Chelsea 2:3 (35. a 59. Morrison - 20. Pedro, 30. Costa, 42. Azpilicueta)
Everton - Manchester City 0:2 (60. Kolarov, 89. Nasri)
Watford - Southampton 0:0