Chelsea vyhrála nad výběrem Thajska, Kalas byl v základu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea vstoupila pod novým trenérem José Mourinhem do nové sezony vítězně, když na úvod asijského turné porazila výběr Thajska 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil z penalty Romelu Lukaku, celý první poločas odehrál v obraně Chelsea Tomáš Kalas. V základu nechyběl ani brankář Petr Čech.

Český obránce Kalas se dostal do užšího výběru Chelsea po návratu z hostování v Arnhemu. A Mourinho ho hned v úvodním přípravném utkání před novou sezonou poslal do základní sestavy vedle kapitána Johna Terryho.

Záda Kalasovi kryl jeho krajan Petr Čech a defenziva Chelsea společně v prvním poločase uhájila čisté konto, když domácí tým neměl prakticky žádnou větší šanci.

Na druhé straně se navíc prosadil z pokutového kopu ve 33. minutě Lukaku. Po přestávce už vyběhla na trávník v dresech „Blues“ zcela jiná jedenáctka bez Čecha i Kalase, navíc v jiném rozestavení, ale londýnský celek už těsné vedení udržel a připsal si zaslouženou první výhru na asijském turné.

Přípravné utkání:

All Star Thajska - Chelsea FC 0:1 (0:1)
Branka: 33. Lukaku z pen.

Sestava Chelsea FC:
I. poločas: Čech - Wallace, Kalas, Terry, Cole - Lampard, Essien, Piazon, De Bruyne - Schürrle, Lukaku.
II. poločas: Blackman - Bertrand, Chalobah, Cahill, Ivanovič - Ramires, Van Ginkel, Moses, Hazard, De Bruyne (78. Traore) - Ba. Trenér: José Mourinho.