Manchester City je blízko druhé příčce

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Manchesteru City dokázali v úterní dohrávce 33. kola Premier League porazit na domácí půdě West Bromwich Albion 1:0 a přiblížili se tak kýženému druhému místu v konečném zúčtování. Jediný gól utkání vstřelil ve 35. minutě z voleje po centru Téveze Edin Džeko. Ve druhém dohrávaném duelu prohrál Wigan se Swansea 2:3, i když v důležitém utkání o záchranu dvakrát vedl.

West Bromwich na Etihad Stadium v Manchesteru začal proti domácím Citizens velmi dobře a jen samotný Romelu Lukaku měl tři dobré šance, nicméně ke svým čtrnácti letošním ligovým zásahům žádný nepřidal. Domácí se zlepšili a Carlos Tévez orazítkoval svojí střelou břevno, následně už se ránou z voleje prosadil Edin Džeko.

Ve druhé půli mohl vyrovnat Markus Rosenberg, ale i jeho pokus skončil na brankové konstrukci. Vítězstvím 1:0 si Manchester City zajistil nejhůř třetí místo v konečné tabulce a tedy i přímou účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Wigan na domácím DW Stadium dvakrát vedl nad Swansea, ale ani to mu nestačilo a po ztrátě všech bodů zůstává dvě kola před koncem ligy tři body od záchrany.

Latics dostal těsně před poločasem do vedení Roger Espinoza, ale po pauze na jeho gól odpověděl Angel Rangel. James McCarthy vrátil domácím vedení, nicméně branky Itaye Schechtera a Dwighta Tiendalliho zajistily vítězství 3:2 hostům, kteří mají nakročeno k finiši v horní polovině tabulky.