Chelsea musela otáčet, Liverpool neprolomil obranu West Hamu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Liverpool si opět zkomplikoval cestu do evropských pohárů, když na Anfieldu pouze remizoval s West Hamem 0:0.

West Ham si v zápase s Liverpoolem oproti očekávní vytvořil v úvodu několik slušných šancí, avšak záložník Mohamed Diamé pálil pouze nad branku a Carltonu Coleovi v dobré pozici zblokovala střelu domácí obrana.

Na druhé straně děkovali „kladiváři“ Jamesi Tomkinsovi, který na brankové čáře zastavil ránu Stevena Gerrarda. V podobné situaci už se málem radoval hostující Jack Collison, ale jeho hlavičku domácí rovněž zneškodnili těsně před čárou.

Tottenham zachraňoval alespoň remízu 2:2 s Evertonem až vyrovnávací trefou tři minuty před koncem.

Zápas mezi kandidáty na postup do Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Evertonem nabídl úvodní branku už po 33 vteřinách hry, kdy se po centru Jana Vertonghena prosadil ve skluzu Emmanuel Adebayor a propasíroval míč mezi nohama brankáře Tima Howarda.

Hosté však převzali iniciativu a vyrovnali hlavičkou Phila Jagielky po rohovém kopu. Po přestávce se Toffees dokonce dočkali vedení, když se dalším pěkným slalomem a přesnou ránou k tyči prezentoval Kevin Mirallas.

Vyrovnat mohl Moussa Dembélé, ale Howard jeho střelu vytlačil na břevno. Tyč zazvonila i po ráně Adebayora, ale míč si po odrazu našel Gylfi Sigurdsson a zařídil dělbu bodů.

Sunderland pod novým trenérem Paolem Di Caniem vyrukoval na Chelsea s mladíkem Conorem Wickhamem v útoku, ale vedení zařídil hostům zadák Blues Cesar Azpilicueta, který těsně před poločasem zamířil do vlastí sítě.

Jeho počin napodobil hned po pauze Matthew Kilgalon, kterému se míč nešťastně odrazil od nohy do branky poté, co brankář Simon Mignolet vyrazil střelu Oscara. Vítěznou branku a premiérovou porážku Di Cania v novém angažmá zařídil Chelsea Branislav Ivanovič, který přizvedl do branky střelu Davida Luize.

Anglická liga - 32. kolo:
Liverpool - West Ham United 0:0
Tottenham - Everton 2:2 (1. Adebayor, 87. Sigurdsson - 15. Jagielka, 53. Mirallas)
Chelsea - Sunderland 2:1 (47. vlastní Kilgallon, 55. Ivanovič - 45. vlastní Azpilicueta)
Newcastle - Fulham 1:0 (90.+3 Cissé)