Liverpoolu na Old Trafford nepomohl ani gól Suáreze

Manchester United v zápase 25. kola Premier League díky dvěma slepeným gólům Wayna Rooneyho z úvodu druhé půle porazil Liverpool 2:1 a minimálně do neděle se posunul na první místo tabulky před Manchester City.

Ještě před výkopem došlo ke konfrontaci Patrice Evry s Luisem Suárezem, při níž druhý jmenovaný odmítl podat při tradičním nástupu na hřiště domácímu obránci ruku.

Samotné utkání bylo zpočátku velmi vyrovnané a dominovaly především obrany. Liverpool se ocitl v první vážné šanci po průniku krajního obránce Glena Johnsona, který se snažil míč zakroutit k tyči, ale těsně minul. Brankář United David de Gea jinak v první půli neměl mnoho práce.

Zhruba po čtvrtině utkání se přeci jen začala projevovat mírná převaha domácích. Zřejmě největší šance první půle přišla po spolupráci veteránů Paula Scholese a Ryana Giggse. Velšan našel centrem hlavu Scholese, ten však z několika metrů stačil zamířit pouze do místa, kde reflexivně zareagoval brankář Pepe Reina.

Solidní výkon domácích v první půli podtrhl Rio Ferdinand, který na poslední chvíli zastavil dobrým obranným zákrokem Suáreze, jenž by se jinak řítil zcela sám na branku.

Ihned po přestávce se domácím podařilo prolomit bezbrankové skóre. Po rohovém kopu Giggse propadl míč až k Waynu Rooneymu, který tvrdou ránou z voleje nedal Reinovi nejmenší šanci zasáhnout.

Neuplynuly ani tři minuty a zaplněný Old Trafford explodoval podruhé. Rozehrávku váhajícího Jaye Spearinga vystihl Luis Antonio Valencia, několika rychlými kroky posunul akci k brance, přihrál Ronneymu, který tentokrát našel místo mezi nohama hostujícího gólmana.

Liverpool byl inkasovanými góly hodně zaskočen a v dalších minutách se v podstatě nedostával do hry. Zpět do zápasu pustil Reds nešťastným zákrokem až domácí zadák Ferdinand, který po obranné standardní situaci přiťukl míč přesně do cesty Suárezovi, pro nějž nebylo problém zblízka propálit brankáře De Geu.

V nastaveném čase španělský gólman vytáhl perfektní zákrok proti dalekonosné střele Johnsona, více už zoufalý nápor Liverpoolu ale nepřinesl.