Převrat v Arsenalu? Arteta v létě hodlá prodat pět hráčů. Z akademie má zálusk na dva talenty

Mikel Arteta se dost možná nedočká žádné trofeje ani letos. V létě se proto znovu poohlédne po možných posilách, ještě předtím ale hodlá odstavit hned pět hráčů prvního týmu. 

Převrat v Arsenalu? Arteta v létě hodlá prodat pět hráčů. Z akademie má zálusk na dva talenty

Arsenal na startu sezony opanoval Community Shield, ve třech největších soutěžích ale pravděpodobně zůstane bez trofeje. Už v lednu vypadl z FA Cupu, nyní následovala porážka ve čtvrtfinále Ligy mistrů a dobře to nevypadá ani v Premier League, kde se do čela dostal Manchester City.

Manažer Mikel Arteta tak i letos v létě chystá několik změn, které jeho týmu mohou pomoci k vytouženému titulu. U něj už by ale nemusela být hned pětice hráčů.

ARSENAL ZVAŽUJE, ŽE SE ROZLOUČÍ S JESUSEM. NAHRADIT BY JEJ MOHL ŠVÉDSKÝ STŘELEC OPERUJÍCÍ V PORTUGALSKU

David Ornstein z The Athletic přišel s informací, že na financování přestavby kádru by měli být použiti Eddie Nketiah, Reiss Nelson, Aaron Ramsdale, Kieran Tierney a Emile Smith Rowe.

Ani v jednom případě nejde o velké překvapení, neboť v průběhu sezony se o všech těchto borcích hovořilo ve spojitosti s přestupem mimo Londýn. Přesto by v případě odchodu všech těchto hráčů nastal problém.

Arsenal by měl v kádru jen tři domácí hráče, Declana Ricea, Bena Whitea a Bukaya Saku. Každý tým Premier League přitom musí dle regulí anglické asociace zahrnovat alespoň osm hráčů, kteří do Anglie dorazili před dovršením osmnácti let.

Možností je více a dle webu The Athletic je zřejmé, že se k prvnímu týmu připojí Ethan Nwaneri a Myles Lewis-Skelly, kteří v akademii odvádí vynikající práci. Arteta se navíc bude chtít porozhlédnout i v rámci domácího trhu, i když taková možnost je poměrně finančně náročná.

Zdroj: Arsenal FC