Arsenal zvažuje, že se rozloučí s Jesusem. Nahradit by jej mohl švédský střelec operující v Portugalsku

Londýnský Arsenal se nezbavil dojmu, že prioritou pro nadcházející letní přestupové okno by mělo být pozměnit složení své ofenzivní části týmu. Již v lednu Gunners zvažovali příchod nového střelce, ale nakonec se tak nestalo. Tým bojující o mistrovský titul v Premier League však o víkendu padl s 0:2 s Aston Villou a klíčová bitva jej čeká ve středu na půdě Bayernu Mnichov v rámci Ligy mistrů. Neúspěch v závěru sezóny by pak mohl být vyčítán právě bídné efektivitě v koncovce.

Arsenal zvažuje, že se rozloučí s Jesusem. Nahradit by jej mohl švédský střelec operující v Portugalsku

Arsenal se na hráčském trhu rozhlíží po nových tvářích a jednou z nich by mohl být i švédský reprezentant Viktor Gyökeres. Pětadvacetiletá tvář Sporting CP se těší velmi zajímavým číslům, ale také je zřejmé, že jeho vykoupení nebude levné.

Finanční prostředky na jeho zisk by mohli v Londýně posbírat i uvolněním místa v kabině. S odchodem je delší dobu spojován Eddie Nketiah, podle webu Fichajes by mohl klub v létě opustit i brazilský internacionál Gabriel Jesus, který na Emirates Stadium přišel z Manchesteru City.

ARSENAL PŘIŠEL O DŮLEŽITÉ BODY V BOJI O TITUL, ARTETA SE ALE NEHROUTÍ. UŽ VE STŘEDU MÁME JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST NA REPARÁT

Sedmadvacetiletý rodák ze São Paula se o svou budoucnost však obávat nemusí. Jeho angažování si umí představit Juventus. Turínský obr bude chtít v létě posílit své řady a po letech půstu se opět vrátit na italský trůn.

Arsenal se prodeji bránit nebude, ale samozřejmě si je vědom ceny hráče. V létě 2022 jej získal od Citizens za 45 milionů liber, tudíž bude chtít, aby se mu podstatná část částky vrátila. Brazilský legionář s 64 starty za „Kanárky“ je v ideálním věku a při pravidelném herním vytížení by mohl být atraktivní tváří nejen pro Starou dámu, ale pro celou Serii A.

Foto: Arsenal FC