Saúdskoarabská mašina na výhry září i bez Neymara a stále se nevzdává ani Salaha

V Premier League sedmnáct tref a 9 gólových asistencí, v jiných soutěžích této sezony dalších šest přesných zásahů. V obou ofenzivních ukazatelích není na Anfieldu nikdo lepší a globálně známý egyptský expres Mohamed Salah je mimořádně nebezpečný i v jednatřiceti letech. 

Saúdskoarabská mašina na výhry září i bez Neymara a stále se nevzdává ani Salaha
Našli v Liverpoolu řešení trenérské hádanky? Reds si údajně plácli s úspěšným koučem Sportingu

Není proto divu, že je o někdejšího útočného fantoma AS Řím, Fiorentiny, Chelsea či Basileje stále zájem a do svých řad by ho rád zlákal také suverén Saudi Pro League Al Hilal, jenž si v posledních týdnech a měsících neochvějně kráčí pro svůj devátý titul. Momentálně jeho konto zdobí úchvatných 35 výher v řadě a série bez prohry je ještě delší.

Kontrakt ve městě Beatles mu vyprší za rok a čtvrt (30. června 2025). Al Ittihad a Al Hilal ho lákaly na Blízký východ už v předešlém hlavním přestupovém okně, kdy za něj nabízely nynějšímu účastníkovi Evropské ligy více než 200 milionů eur.

Na TalkSPORT se píše, že Al Hilal plánuje podat nabídku přesahující 80 milionů eur, což jsou slušné peníze. Tím spíš, že specializovaný server transfermarkt.com uvádí u jeho osoby cifru 65 milionů eur.

Prokletý Arsenal? Jesus se přes rok nemůže zotavit ze zranění. Nevím, kdy jsem hrál naposledy fotbal bez bolesti, tvrdí střelec

Vedení Al Hilalu údajně zářivé útočné hvězdě "Reds" předložilo lukrativní tříletou smlouvu až do roku 2027. Zatím není jasné, kolik saúdskoarabský titán Salahovi nabízí, je však jisté, že by z něj byl jeden z nejlépe placených hráčů tamní soutěže.

Al Hilal trenérsky řídí známý portugalský odborník Jorge Jesus, jenž v Rijádu pracuje s takovými esy jako Kalidou Koulibaly, Rúben Neves, Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović či Neymar, jenž toho však kvůli dlouhodobému zranění za tamního suveréna příliš neodehrál.

Profesionální kariéra už ho zavedla na šest různých klubových adres ve čtyřech různých zemích. Stane se Saúdská Arábie číslem 5?

Nketiah na Ostrovech zůstane. Zakotvit by mohl v táboře Lišek, kde v něm vidí náhradu za Vardyho