Prokletý Arsenal? Jesus se přes rok nemůže zotavit ze zranění. Nevím, kdy jsem hrál naposledy fotbal bez bolesti, tvrdí střelec

Útočník Arsenalu Gabriel Jesus si od MS 2022 v Kataru prošel řadou zranění a podstoupil také operaci kolene. Brazilský hráč prohlásil, že si nepamatuje, kdy naposledy hrál bez bolesti.

Prokletý Arsenal? Jesus se přes rok nemůže zotavit ze zranění. Nevím, kdy jsem hrál naposledy fotbal bez bolesti, tvrdí střelec

Brazilský reprezentant se po zranění během mistrovství světa v Kataru podrobil operaci pravého kolena. Čtyřnásobný vítěz Premier League se po operaci vnitřního postranního vazu zotavoval přes tři měsíce. Po dlouhé rekonvalescenci však utrpěl další čtyři zranění na stejné noze, kvůli kterým nebyl k dispozici přes 75 dní a přišel celkem o 33 zápasů.

REDS STÁLE NENAŠLI NOVÉHO STRATÉGA. EXISTUJÍ VŠAK I DALŠÍ VARIANTY, KDYŽ ALONSO ZŮSTÁVÁ V LEVERKUSENU

Arsenal je v čele Premier League a v úterý ho čeká první zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, takže plně uzdravený Jesus by pro anglický klub mohl být v závěrečné fázi sezony velmi důležitým faktorem. "Občas to (v koleni) cítím. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy hrál fotbal bez bolesti," řekl Jesus v pondělí novinářům. "Bohužel jsem měl nějaké problémy a lidé to ne vždy vidí. Ale psychicky se snažím být silný v hlavě," přiznal rodák ze Sao Paula.

Jesus, který v této sezoně vstřelil ve všech soutěžích osm gólů, uvedl, že se neobává, že by Arsenal v závěru sezony podepsal nového útočníka. "Oni už vědí, jestli ho chtějí, nebo ne. Mým úkolem je tvrdě trénovat a zlepšovat to, co musím. Spekulace tu budou vždycky," dodal Brazilec.

Po úterním čtvrtfinále s Bayernem přivítá Arsenal v neděli v lize Aston Villu.

ARSENAL JE JEDNOTNÝ, NEBEZPEČNÝ TÝM. MÁME PŘED SEBOU NEJTĚŽŠÍ PŘEDSTAVITELNOU CESTU, TVRDÍ TRENÉR BAYERNU