Reds stále nenašli nového stratéga. Existují však i další varianty, když Alonso zůstává v Leverkusenu

Liverpool stále nemá vyřešenou otázku nového trenéra, který v další sezóně převezme otěže po Jürgenu Kloppovi. Německý stratég se rozhodl Anfield v létě opustit a na Ostrovech se spekuluje o tom, kdo jej nahradí. Velkým kandidátem na jeho post byl současný kouč Leverkusenu Xabi Aloso, ale ten se nechal o víkendu slyšet, že bude v Bayeru dál pokračovat. Která trenérská jména jsou tedy spojována s Reds?

Reds stále nenašli nového stratéga. Existují však i další varianty, když Alonso zůstává v Leverkusenu

3) Rúben Amorim (Sporting Lisabon)

Devětatřicetiletý portugalský kouč odvádí ve Sportingu skvělou práci a jeho jméno už je v podvědomí elitních evropských soutěží. Amorim vyznává ofenzivní fotbal, což by se Liverpoolu hodilo díky aktuálnímu složení kabiny. Umí také zapracovat mladé hráče do týmu, což už několikrát ukázal v portugalské nejvyšší soutěži. Pokud na něj ostrovní gigant ukáže, mohlo by dojít ke shodě, neboť trenér před časem naznačoval, že by se další kariérní výzvě nebránil.

Foto: Sporting CP

2) Simone Inzaghi (Inter Milán)

Bývalý špičkový hráč dokázal své schopnosti prodat i jako trenér. V Serii A nikdo nepochybuje o tom, že dovede Inter Milán k mistrovskému titulu. Pod jeho vedením byl patrný progres již v minulé sezóně, kdy Nerazzurri dokráčeli do finále Ligy mistrů. Inzaghi je mistr taktiky a jeho tahy přinášejí kýžený efekt. Inter se pod jeho dohledem jeví jako dobře propracovaný a soudržný tým, ale otázkou je, jak se k jeho případnému uvolnění bude stavět vedení klubu.

Foto: Inter Milán

1) Roberto De Zerbi (Brighton)

Jméno, které dokázalo v Brightonu velké věci. V minulé sezóně vygeneroval tento klub největší zisk v historii a daří se mu i letos, přestože ztratil dvě výrazné tváře záložní řady. Italský kouč ukázal své taktické schopnosti a navíc umí vybudovat silný tým s omezenými zdroji. Jeho jméno je spojováno s Liverpoolem prakticky od chvíle, kdy Klopp oznámil svůj záměr po sezóně skončit. Zájemců by se ale našlo více, proto bude zajímavé sledovat, jak se Zerbi během léta rozhodne.

Foto: Brighton & Hove Albion FC