Dvojnásobná radost pro Liverpool. Nejprve doma vydřel výhru nad Brightonem, pak jej potěšila remíza Citizens s Arsenalem

Hned dvojnásobnou radost si užil v neděli v anglické Premier League Liverpool. Ten nejprve vyhrál doma 2:1 nad Brightonem a posunul se do čela tabulky. "Reds" následně potěšila bezbranková remíza obhájců titulu z Manchesteru City s Arsenalem, která udržela Liverpool na první příčce. Druhý Arsenal ztrácí dva body, třetí Manchester City tři.

Po reprezentační přestávce čekal Brighton dlouhý výlet až na sever Anglie na Anfield. The Seagulls v nejvyšší soutěži momentálně spíše paběrkovali, protože z posledních pěti utkání pouze dvakrát naplno bodovali. Naopak Reds se pyšnili skvělou formou, když ve stejném počtu duelů ztratili jen dva body s Manchesterem City. Na Brighton ale rozhodně dobré vzpomínky neměli, poněvadž ve třech předchozích domácích vzájemných zápasech nezvítězili.

Na ukončení nelichotivé bilance to ze začátku nevypadalo, jelikož už ve druhé minutě skončila pumelice Welbecka za zády Caoimhina Kellehera. Vyrovnání měl na noze Salah, když svou typickou utaženou střelou mířenou na zadní tyč jen těsně minul. Reds se ovšem během první půle přece jen dokázali prosadit. Nepovedený odkop Joela Veltmana vyslal do přímého souboje s brankářem Díaze, jenž dělovkou nedal mladému Nizozemci mezi třemi tyčemi šanci. Otočku mohl dokonat ještě před odchodem do kabin Darwin Núňez, jeho přízemní pokus však parádně zlikvidoval jistý Bart Verbruggen.

Po změně stran se mohl trefit bývalý hráč hostí Alexis Mac Allister, který si našel centr mířený na úroveň penalty, jenže mistr světa bránu netrefil. Drtivý tlak vyústil v druhý gól Reds krátce po hodině hry. Aktivní zakončovatel Salah byl za svou trpělivost odměněn a po přesné přihrávce Mac Allistera se ve stoprocentní šanci zase trochu přiblížil koruně pro krále střelců. Egyptský křídelník mohl přidat další přesný zásah, jenže jeho rána po protiútoku mířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Verbruggen. I přes nemálo šancí v závěru duelu však Racci vyrovnat nedokázali, a jejich třízápasová série bez prohry na Anfieldu tak skončila.

Gólové koření nedodal velikonočnímu šlágru ani Gabriel Jesus

O úvodní ohrožení branky se postaral hostující útočník Gabriel Jesus, jenž si nejprve hrudí šikovně zpracoval míč, následná střela však rozvlnila jen boční síť. Daleko větší příležitost diváci viděli v 15. minutě na druhé straně hřiště, když se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal Nathan Aké, nicméně David Raya byl skvěle postaven a nebezpečný pokus pokryl.

Po změně stran se iniciativy chopili Citizens, které mohl poslat do vedení Mateo Kovačič. Obstřel chorvatského středopolaře na vzdálenější tyč ale o kousek minul brankovou konstrukci. Arsenal mohl poté poslat do varu Gabriel Jesus, prudký pas Bukaya Saky před poloprázdnou branku byl však pro brazilského kanonýra moc dlouhý. Světlemodří začali mít s přibývajícím časem velkou herní převahu. Z té plynuly i příležitosti, jednu takovou měl v 84. minutě po rohovém kopu Haaland, k překvapení všech na stadionu ale norský kanonýr v rozhodující chvíli skákající míč netrefil.