Hvězda Chelsea načapaná v baru. Ekvádorci si v New Yorku vyrazili i s nezletilým Páezem

Na pořádný průšvih si zadělalo několik hráčů Ekvádoru při březnovém turné po Spojených státech. Jihoamerický výběr podstoupil dva přátelské zápasy, v tom druhém v pořadí proti Itálii podlehl o dvě branky. Daleko víc ovšem bylo propíráno to, co se následně objevilo na sociálních sítích. Reprezentanti totiž ve večerních hodinách vyrazili v New Yorku do barů.

Hvězda Chelsea načapaná v baru. Ekvádorci si v New Yorku vyrazili i s nezletilým Páezem

Během června se bude konat právě v USA tradiční Copa América. Ekvádorská fotbalová federace (FEF) tak naplánovala na březen dva duely v Harrisonu, aby se mužstvo co nejvíce sžilo s tamními podmínkami. A když v neděli večer skončil mač s Gli Azzurri, o pár dnů dříve mimochodem Ekvádorci skolili Guatemalu, pojali někteří osobní volno návštěvou místních nočních klubů.

CHELSEA BY MOHLA VYUČOVAT, JAK SE HÁZÍ MILIONY PŘES PALUBU. TAKOVÁ TRŽNÍ HODNOTA CAICEDA KLESLA O POŘÁDNÝ BALÍK

Bylo poměrně překvapivé, že mezi "hříšníky" byl například teprve šestnáctiletý záložník Kendry Páez, který by jakožto nezletilý neměl být do podobných zařízení vůbec vpuštěn. Spolu s ním se na večírku měli objevit také Gonzalo Plata a Robert Arboleda. Ti nechápali, proč je v médiích kolem těchto událostí takový humbuk. "Od teď budu ve svém volnu číst pouze Bibli. Člověk se totiž nemůže bavit,” napsal Arboleda na svém účtu na Instagramu. "Nic se jim nelíbí. Je asi špatné se rozptýlit,” přitakával Plata, který svůj příspěvek o pár minut později smazal.

Zmíněné trio ale nebylo jediným, které v New Yorku navštívilo některou z diskoték. Na veřejnost unikly také záběry z párty, na níž byli Moisés Caicedo, Jeremy Sarmiento, Willian Pacho a John Yeboah, tedy hráči, kteří na klubové úrovni působí v Evropě. Nutno podotknout, že nejsou vidět s alkoholickými nápoji v ruce, nejsou v podnapilém stavu či pod vlivem omamných látek a ani se nechovají nevhodným způsobem. Pouze zpívali státní hymnu.

Ekvádorští funkcionáři vydali s dvanáctihodinovým zpožděním od kauzy oficiální prohlášení. Jakub Brabec s Vladimírem Coufalem a Janem Kuchtou byli za podobný prohřešek v listopadu loňského roku, kdy se vydali do olomouckého podniku Belmondo, vyřazeni z kádru, takový trest ovšem nyní dotyčné nečeká. Svaz každopádně nepopírá, co se stalo, a nechává dveře otevřené budoucím sankcím. "Tohle je v rozporu s hodnotami a principy, které jako instituce hájíme a prosazujeme. Je to pro nás důvod si vše do budoucna zanalyzovat, máme totiž závazek vůči ekvádorskému fotbalu,” stálo mimo jiné ve vzkazu.

Zdroj: Profimedia