Budoucnost Brazílie? Endrick! Má šanci být světovou hvězdou, tvrdí kouč o talentu, který ohromil Wembley

Výjimečný okamžik. Trenér Brazílie Dorival Júnior se dočkal velkého vítězství. Při premiérovém vystoupení v roli hlavního kouče Kanárků jeho tým složil na lopatky Anglii. "Je to určitě výjimečný okamžik," zářil kouč před novináři. "Jen v několika málo případech se stalo, že by Brazílie vyhrála v Anglii," doplnil 61letý trenér. Výhru jeho týmu zajistil velký talent Endrick, který se stal ve věku 17 let a 246 dní nejmladším hráčem, který skóroval v seniorském mezinárodním zápase ve Wembley.

Budoucnost Brazílie? Endrick! Má šanci být světovou hvězdou, tvrdí kouč o talentu, který ohromil Wembley

I když se nehrálo o trofej, bitva mezi giganty vždy poutá pozornost a má svoji cenu. "O něčem musí vypovídat. Nesmíme však usnout na vavřínech. Je to teprve začátek," prohlásil kouč, že sobotní vítězství 1:0 nad Anglií je pouze prvním kroken ke zlepšení v poslední době chřadnoucí vizitky i formy pětinásobných mistrů světa.

Brazílie je v jihoamerické kvalifikaci o postup na MS 2026 až šestá. Za výsledkovou bídu zaplatil odvoláním trenér Fernando Diniz. Jeho nástupce se sice musel vypořádat s řadou absencí, chybějící hvězdy ale nahradil talentovaným mládím a za odvahu byl odměněn. Do základní sestavy se dostalo rovnou pět debutantů. "Těmto chlapcům hodně věřím," řekl. "Od tohoto týmu si slibuji ještě mnohem víc, ale myslím, že už tahle výhra ukazuje, čeho jsme schopni do budoucna," tvrdil novinářům po závěrečném hvizdu.

Slovenský zápis do historie. Rekordně rychlý gól? Počítali jsme s tím, že si Rakušané něco takového připraví, překvapil kouč

V centru dění byl kromě trenéra i talentovaný budoucí hráč Realu Madrid Endrick. "Pokud si udrží přístup a bude dál tvrdě pracovat, bude hvězdou nejen v Brazílii, ale i ve světě," tvrdil přesvědčivě kouč o zázračném teenagerovi, který v červenci přestoupí z Palmeiras do Realu Madrid. Do hry jej kouč poslal místo zkušenějšího Richarlisona, ofenzivní hráč Tottenhamu Hotspur se stále dostává do formy po zranění.

Na další těžkou prověrku formy nebude Brazílie čekat dlouho. Dorivalův tým se už v úterý utká v Madridu se Španělskem.