Slovenský zápis do historie. Rekordně rychlý gól? Počítali jsme s tím, že si Rakušané něco takového připraví, překvapil kouč

Zápis do fotbalové historie vynesl Slovensku rekordně rychlý inkasovaný gól v přípravném mezistátním utkání s Rakouskem. Svěřenci trenéra Francesca Calzony inkasovali branku už po šesti sekundách a nakonec prohráli 0:2. "Počítali jsme s tím, že Rakušané mají připravené něco podobného," zaskočil novináře při hodnocení kouč poražených Slováků. "Už jen ten rychlý gól stál za peníze, které dali fanoušci za vstupné," smál se naopak trenér vítězů Ralf Rangnick.

Slovenský zápis do historie. Rekordně rychlý gól? Počítali jsme s tím, že si Rakušané něco takového připraví, překvapil kouč

Calzona sice tvrdil, že počítal s tím, že Rakušané zkusí jeho tým zaskočit. Realita vypadala ale jinak. Nad řešeném soupeře ale musel uznale pokývat hlavou. "Baumgartner obešel tři hráče, udělal to opravdu výborně," povzdechl si.

A střelec vítězné branky trenérova slova před novináři po utkání potvrdil. "Zkoušeli jsme tuhle věc už několikrát, zkusili jsme jít do rizika a po výkopu šli rchle do útoku. Tentokrát vše vyšlo, povedlo se mi obejít soupeře a jen jsem běžel a akci zakončil," konstatoval Christoph Baumgartner, jenž zaznamenal nejrychlejší gól historie reprezentačních zápasů. Zároveň uvedl, že výhra 2:0 není špatná, ale na výkonu je stále co zlepšovat.

Neuvěřitelné. Slovensko inkasovalo rekordně rychlý gól, pak podlehlo Rakousku. Anglie prohrála bitvu gigantů

Kouč Slovenska měl o průběhu utkání jiné představy. "Škoda, že jsme dostali gól v prvních sekundách," litoval, ale jinak byl s výkonem do přestávky celkem spokojený. "Zareagovali jsme dobře, napadali jsme vysoko, to jsem po hráčích chtěl," dodal s tím, že po přestávce na jeho tým dolehla únava. "Celkově to ale byl z naší strany dobrý zápas. Udělali jsme maximum. Hráčům jsem za výkon poděkoval. I oni říkali, že s takovým soupeřem bychom ještě před pár lety prohráli výraznějším rozdílem. Rakousko je silné, myslím, že na Euru může překvapit," dodal.

Trenér vítězného Rakouska si pochvaloval povedený vstup do utkání. "Začali jsme dobře a dali gól, který stál za to. Ale jinak jsme první půli dělali spoustu nevynucených chyb. Na to nejsem zvyklý," přiznal Rangnick před novináři. "Druhý poločas byl mnohem lepší, na hřišti už to vypadalo tak, jak jsme si představovali. Za velké plus vidím, že se mi ukázali další hráči, s kterými mohu do budoucna počítat."