Senzace v Turíně. Juventus doma podlehl outsiderovi, stačilo jednou trefit branku

Juventus zaznamenal v pondělní dohrávce 24. kola italské ligy třetí porážku v sezoně, když podlehl 0:1 celku Udinese Calcio. Stará dáma měla doma převahu, v zakončení byl ale úspěšnější soupeř. Hostům stačila k tříbodovému zisku jediná střela na branku. Ve 25. minutě skóroval Lautaro Giannetti, jenž vstřelil svůj první gól v Serii A. Favorit z Turína je tak v tabulce dál druhý a pustil do trháku vedoucí Inter Milán.

Stará dáma měla od začátku výraznou herní převahu, v úvodních 20 minutách se však dostávala pouze k centrům ze stran hřiště a střeleckým pokusům z větší vzdálenosti. Ve 25. minutě tak udeřili hosté. Po standardní situaci se míč odrazil k Giannettimu, který ho ze vzduchu pohotově uklidil do odkryté branky. Největší šanci domácích měl ve 42. minutě po centru Alexe Sandra na hlavě Arkadiusz Milik. Ten však nezakončil nejpřesněji a Maduka Okoye dokázal zasáhnout. Nigerijský brankář byl s šesti zákroky jedním z hlavních strůjců poločasového stavu 0:1.

Domácí dlouho nemohli najít recept na obranu soupeře ani po změně stran. Až v 60. minutě přinesla po rohovém kopu gól další Milikova hlavička. Rozhodčí však správně postřehli, že při předchozím centru Federica Chiesy opustil míč hrací plochu a radost polského útočníka rychle utnuli. Na rozdíl od první půle se Staré dámě nedařilo dostávat ani do zakončení a za vytíženého Okoyeho tentokrát většinu práce odváděla především dobře fungující obrana. V 82. minutě měl brankář Udinese i štěstí, když Andrea Cambiaso našel v pokutovém území volného Kenana Yildize. Turecký talent na balon totiž o kousek nedosáhl. Další vážnou šanci si již favorit vytvořit nedokázal.

Italská liga - 24. kolo:
Juventus Turín - Udine 0:1 (25. Giannetti).

20. Salernitana 24 2 7 15 20:46 13

Revoluce se nekoná, kluby rozhodly: italská liga se zužovat nebude. Soutěž hledá inspiraci v Premier League