De Jong by mohl v létě zamířit na Old Trafford. Barcelona se na to příliš netváří, ale umí si to představit

Šestadvacetiletý nizozemský záložník Frenkie de Jong by mohl v létě opustit vyhřáté místečko v Barceloně a zkusit hledat štěstí na Old Trafford. Podle vedení Barcelony je někdejší tvář Ajaxu připravena po sezóně sbalit kufry a zamířit na ostrovy, kde o něj delší dobu projevuje zájem zmiňovaný Manchester United.

De Jong by mohl v létě zamířit na Old Trafford. Barcelona se na to příliš netváří, ale umí si to představit

De Jong přišel na Camp Nou v roce 2019 z Ajaxu jako posila se zajímavým potenciálem. Postupem času se zapracoval do kádru a stal se klíčovou tváří úřadujících šampionů LaLigy. Za Barcelonu odehrál 205 soutěžních zápasů a připsal si v nich 16 gólů a 21 asistencí.

V právě probíhající sezóně byl nizozemský reprezentant povolán do 22 soutěžních zápasů napříč všemi soutěžemi a zaznamenal jednu trefu. S katalánským klubem má platný kontrakt do roku 2026, avšak podle listu Marca je jeho letní přesun do Manchesteru United přeci jen možný.

BARCA JDE STÁLE PO ZENITU KVŮLI 12 MILIONŮM KORUN. VŠE UŽ ŘEŠÍ MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ ARBITRÁŽ

Barcelona se na jeho uvolnění příliš netváří, ale umí si ho představit, pokud Rudí ďáblové pošlou opačným směrem rozumnou částku. De Jong je dlouhodobým cílem anglického klubu a po jeho příchodu prahne tamní stratég Erik ten Hag, který měl možnost s hráčem spolupracovat již v Ajaxu.

Nabízí se však otázka, zda současný trenér Manchesteru United na této adrese setrvá. Tradiční ostrovní gigant prožívá náročnou kampaň a kromě vyřazení v Lize mistrů se může „pochlubit“ devíti ligovými porážkami v Premier League. Díky tomu mu v tabulce patří šesté místo, což by jej odsoudilo k absenci v pohárové Evropě.

Foto: FC Barcelona